BlackBerry Z3 – front

BlackBerry prezentuje dwa nowe smartfony: Z3 oraz Q20

Jeśli myślisz, że BlackBerry na targach Mobile World Congress wcale nie istnieje, to grubo się mylisz. Kanadyjski producent zaprezentował dzisiaj na MWC swoje dwa, nowe smartfony – dotykowca BlackBerry Z3 oraz wyposażonego w klawiaturę QWERTY BlackBerry Q20.

BlackBerry Z3 - front

BlackBerry Z3

BlackBerry Z3 to smartfon z 5″ ekranem posiadającym rozdzielczość qHD. Za wydajność w tym sprzęcie odpowiada 1.2 GHz, dwurdzeniowy chip Snapdragon 400 w akompaniamencie z 1.5 GB RAM. Pamięć wewnętrzna ma tu pojemność 8 GB, niestety BlackBerry nie podało informacji na temat dostępności slotu na kartę microSD.

BlackBerry Z3

Z tyłu Z3 znajduje się 5 MP kamera, a z przodu zamontowano 1.1 MP kamerkę do przeprowadzania wideokonferencji. Wielbiciele słuchania radia ucieszą się pewnie z faktu, że Z3 posiada odbiornik FM.

Niestety w kwestii dostępności wiemy jedynie, że BlackBerry Z3 pojawi się w kwietniu, ale na terenie Indonezji. Sprzęt ma tam kosztować mniej niż 200$ (605 zł).

Jeśli chodzi o drugi smartfon, czyli BlackBerry Q20 – posiada on fizyczną klawiaturę QWERTY oraz trackpad. BB zapewnia, że przyciski Menu, Powrót, Wyślij, Koniec oraz trackpad – będą stanowić integralną część urządzenia, interfejsu użytkownika oraz jego 3.5″ ekranu. Według producenta Q20 jest najlepszym i najwygodniejszym sposobem wysyłania wiadomości email, jaki aktualnie można dostać na rynku.

BlackBerry Q20

Niestety BlackBerry jest dość enigmatyczne, jeśli chodzi o Q20. Nie znamy nawet dokładnej specyfikacji tego smartfona, nie mówiąc już o dacie debiutu i cenie. BB nie raczyło też opublikować zdjęcia tego urządzenia a to, które widzicie powyżej jest jedynie jego konceptem. Jeśli w tej kwestii pojawi się coś nowego, na pewno zaktualizuję ten tekst.