BlackBerry Z15 – widoki

BlackBerry Z30 i Z15 pojawiły się na zdjęciach?

BlackBerry zmaga się z coraz większymi kłopotami finansowymi oraz spadkiem popularności swoich produktów. Niedawno zaprezentowany system BlackBerry OS 10 nie wywołał na rynku żadnej rewolucji, być może wypuszczenie do sklepów kolejnych smartfonów – Z30 i Z15 zmieni sytuację tego kanadyjskiego producenta?

BlackBerry Z15 - widoki

BlackBerry Z15

BlackBerry Z15, którego możecie podziwiać powyżej jest póki co wielką zagadką. W tej chwili nic innego oprócz powyższych renderów nie potwierdza istnienia tego urządzenia. Jeśli jednak Z15 faktycznie zostanie zaprezentowany, będzie to pierwszy rozsuwany smartfon z rodziny BlackBerry 10.

Drugie urządzenie, czyli BlackBerry Z30, nie jest tak naprawdę nowym smartfonem, bo mieliśmy już okazję go podziwiać, tylko pod inną, jeszcze kodową nazwą – BlackBerry A10.

BlackBerry Z30 ma być wyposażony w 5″ ekran OLED o rozdzielczości 720p, dwurdzeniowy układ Qualcomm z rdzeniami Krait o taktowaniu 1.7GHz i czterordzeniowym GPU Adreno. Na dokładkę we wnętrzu Z30 znajdzie się 2GB pamięci RAM.

Oczywiście na chwilę obecną zupełnie nie wiadomo, kiedy Kanadyjczycy pokażą któryś z tych dwóch smartfonów. Co do istnienia Z15 można mieć spore wątpliwości (rendery mogły zostać zrobione przez jakiegoś forumowego fana), jednak plany wydania przez BB modelu Z30 są już dużo bardziej pewne.

BlackBerry ma niestety coraz mniej czasu na poprawienie swojej sytuacji finansowej. Czy to się firmie uda? A może dobrze by było, gdyby ten kanadyjski producent oprócz urządzeń z BlackBerry OS zaczął też produkować np. coś z Androidem?

Źródło: GSMArena