BlackBerry Z30

BlackBerry Z30 oficjalnie zaprezentowany

BlackBerry zaprezentowało dzisiaj swój nowy, flagowy smartfon – model Z30. Jest to jak na razie największy, wyprodukowany przez BlackBerry smartfon. Co więcej jest to urządzenie, które fabrycznie działa w oparciu o system BB 10.2.

BlackBerry Z30

Wielbicieli marki BlackBerry jest niestety coraz mniej, jednak firma swoim nowym produktem ma zamiar nieco powstrzymać ucieczkę userów do takich OS’ów, jak Android, Windows Phone czy też iOS. Z30 to urządzenie, które może się pochwalić naprawdę solidną specyfikacją, godną najlepszych, dostępnych w tej chwili na rynku smartfonów. Wewnątrz Z30 znajdziemy dwurdzeniowy 1.7GHz chipset Snapdragon S4 Pro, 2GB RAMu, 8MP aparat z obiektywem f/2.2 i możliwością nagrywania filmów 1080p. Z przodu smartfona mieści się 2MP kamera, która służy do przeprowadzania rozmów wideo.

Za ekran służy tu naprawdę mocny komponent – 5″ matryca Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za zasilanie odpowiada 2880 mAh bateria, która jest większa niż ta z Z10, jednak gabaryty urządzenia nie zmieniły się znacznie i wynoszą 140.7 x 72 x 9.4mm. Smartfon posiada również moduł LTE, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 oraz NFC.

Jak wspomniałem na początku, jako system mamy tu najnowszą wersję systemu tego kanadyjskiego producenta – BB 10.2. Niesie ona ze sobą kilka udoskonaleń, jak BB Priority Hub, podgląd wiadomości na ekranie blokowania, Wi-Fi Direct oraz obsługę wielu alarmów. BB 10.2 trafi do posiadaczy innych produktów BlackBerry już w połowie przyszłego miesiąca.

BlackBerry niestety nie ujawniło jaka będzie przyszła cena Z30. Wiemy za to, że jego europejski, sklepowy debiut rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

Źródło: Reuters