Blu Studio 7.0

Blu Studio 7.0 – siedmiocalowiec za $149

Mamy na rynku kilka siedmiocalowych urządzeń, które przez producentów pozycjonowane są jako tablety z funkcją dzwonienia. Blu Studio 7.0 chce najwyraźniej przełamać ten trend i zadebiutował właśnie jako „pierwszy smartfon z ekranem o przekątnej siedmiu cali”.

BLU Products 2

Blu Studio 7.0 jest według zapewnień producenta „kompatybilny z każdą siecią komórkową w Stanach Zjednoczonych”. W chwili obecnej możemy nabyć go za pośrednictwem Amazona za $149, co jest ceną jak najbardziej przystępną, jednak jeśli spojrzycie na parametry tego „smartfona” to przekonacie się, dlaczego właściwie jest tak tani.

Blu-Studio-7_2

 

Specyfikacja urządzenia nie wygląda zbyt imponująco. Wspomniany wcześniej, siedmiocalowy ekran, charakteryzuje się rozdzielczością 1024 x 600 pikseli, co przekłada się na wartość zagęszczenia pikseli na nieprzyzwoicie niskim poziomie 169 ppi. Mocy obliczeniowej dostarcza tutaj dwurdzeniowy układ MediaTek taktowany częstotliwością 1,3 GHz, który występuje w parze z 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Całość pracuje w oparciu o Androida 4.4 KitKat.

Blu-Studio-7_3

Znajdziemy tutaj także dwa obiektywy aparatu – przedni o matrycy 2 MPix oraz główny 5 MPix z diodą doświetlającą LED. Na pliki użytkownika przeznaczono tutaj 8 GB pamięci wewnętrznej, a całość zasila akumulator o pojemności zaledwie 3000 mAh. Blu Studio 7.0 ma wymiary 187.5 x 103 x 9,4 milimetrów oraz waży 294 g. Urządzenie trafi na sklepowe półki w różnych wariantach kolorystycznych – szarym, białym, niebieskim oraz złotym.