BlueStacks App Player

BlueStacks App Player – czyli jak odpalić programy z Android na PC i Macku

Na system Android dostępnych jest już ponad 750,000 aplikacji. Wiele z nich, jak np. gry Angry Birds, czy też Fruit Ninja, to prawdziwe hity. O ile niektóre tytuły mają swoje wersje na PC i Macki, o tyle inne ciężko znaleźć w wersji na komputer. Całe szczęście z pomocą przychodzi program App Player, firmy BlueStacks.

BlueStacks App Player

Moment na zaprezentowanie App Playera jest dość szczególny, gdyż aplikacja osiągnęła właśnie pułap 10 milionów pobrań, a liczba ta stale rośnie. Czym w ogóle jest i jak działa App Player? To aplikacja, dzięki której na dowolnym, wyposażonym w system Windows lub Mac OS X komputerze, odpalimy androidowe appki. Wystarczy, że zainstalujemy program (link do strony z aplikacją znajdziecie w źródle tekstu) i powiążemy go z naszym kontem Google, a już będziemy mogli się cieszyć z prawie miliona androidowych aplikacji.

BlueStacks App Player

W tej chwili produkt BlueStacks jest jeszcze w fazie beta, więc sporadycznie mogą wystąpić problemy w jego działaniu. Najważniejsze jednak, że App Player jest w pełni darmowy, więc wypróbowanie jak działa, nie będzie nas nic kosztować. Nie musicie się także obawiać ukrytych opłat.

Swoją drogą, historia BlueStacks jest sztampowym przykładem na to, jak praktycznie z niczego można stworzyć potężne przedsiębiorstwo. W dwa lata dziesięciu inżynierów tej firmy zbudowało kompleksową technologię LayerCake, która umożliwia odpalanie aplikacji z Android na PC i Mac. Początkowe, najbardziej optymistyczne prognozy twórców zakładały, że App Player ściągnie na swój komputer maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy osób. Jak już jednak wiecie, dzisiaj liczba ta sięgnęła już 10 milionów, więc prognozy okazały się bardzo mocno niedoszacowane.

Bluestacks App Player

App Player niestety jeszcze nie wspiera najnowszej wersji Androida, chociaż twórcy aplikacji obiecują, że wsparcie dla Jelly Bean pojawi się już niebawem.

W tej chwili BlueStacks szuka producentów, którzy zgodziliby się instalować App Player na swoim sprzęcie. Do tej pory wsparcie dla aplikacji zadeklarowało Lenovo, możecie się więc spodziewać, że niektóre komputery tego producenta, będą dostarczane z preinstalowanym programem firmy BlueStacks. Jestem jednak pewien, że do Lenovo wkrótce dołączą także inni producenci komputerów.

Źródło: BlueStacks (App Player)