Broadcom-logo-chip-0

Broadcom zapowiada nowe chipy Wi-fi do smartfonów i tabletów

Firma Broadcom zaprezentowała swój nowy chip-combo BCM4335, który zawiera cały system Wi-Fi w jednym układzie.

Broadcom - logo

Pomimo, że technologie komórkowe stoją dzisiaj na bardzo wysokim poziomie – to i tak nadal większość osób preferuje Wi-Fi ponad GSM/UMTS/LTE itd. Sieć Wi-Fi, w którą wyposażone jest praktycznie każde mieszkanie miejsce pracy – oferuje darmowy i bardzo szybki dostęp do internetu.

Technologie Wi-Fi nie stoją w miejscu, ich najnowszy standard 802.11ac już wkrótce dotrze do swoich pierwszych klientów. Broadcom BCM4335, który według producenta został specjalnie przystosowany na potrzeby smartfonów i tabletów – wykorzystuje właśnie Wi-Fi w standardzie 802.11ac. Według producenta, standard Wi-Fi 802.11ac może osiągnąć prędkość przesyłu danych rzędu 433.3 Mbps a przy tym zużywać mniej energii, 802.11n. Całość jest oczywiście kompatybilna z wcześniejszymi standardami – 802.11a/b/g/n oraz Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast i Wi-Fi Passpoint. Chip ma także wbudowany moduł Bluetooth 4.0 oraz radio FM.

Broadcom już podobno rozesłał próbki swojego chipu do producentów smartfonów i tabletów. Kiedy możemy się spodziewać pierwszych urządzeń, wykorzystujących BCM4335? Według ekspertów, pojawią się nie wcześniej niż w 2013 roku.

Źródło: Broadcom, PhoneArena