Colic Giles

Były dyrektor sprzedaży Nokii zatrudniony przez Huawei

Colic Giles, który był odpowiedzialny za departament sprzedaży Nokii, teraz został pracownikiem chińskiego giganta, firmy Huawei. Giles będzie tam pełnić kluczową funkcję dotyczącą sprzedaży konsumenckiej i marketingu.

Colic Giles

Colic Giles to nie byle jaka postać. Ten człowiek jako były marketingowiec Nokii, ma 20-letnie doświadczenie w tej dziedzinie. Giles był m.in. jedną z osób odpowiedzialnych za tak dużą obecność Nokii na rynkach azjatyckich (w szczególności indyjskim). Co na temat zatrudnienia w Huawei mówi sam zainteresowany, Colic Giles?

„Cieszę się, że mogę dołączyć do Huawei w tak ekscytującym momencie dla tworzenia marki konsumenckiej Huawei. Przez ostatnie kilka lat spółka poczyniła wielkie kroki na rynku międzynarodowym, prezentując nowe flagowe produkty, które szybko pojawiały się „na językach” wszystkich, jak np. najcieńszy smartfon na świecie, Ascend P6, który został zaprezentowany zaledwie tydzień temu. Będę ściśle współpracować z każdym w dziale Consumer Business Group, aby dać wszystko to co najlepsze dla użytkowników smartfonów na całym świecie.”

Musicie przyznać, że aż się łezka w oku kręci kiedy czytamy takie piękne, pijarowe wypowiedzi. Ciekawe, czy Giles poprawi notowania Huawei na rynkach globalnych. Jak wiadomo w tej chwili, chociaż wszyscy słyszymy o produktach tego chińskiego giganta, to jednak jego smartfony kojarzą się raczej z… chińszczyzną. Mimo wszystko warto pamiętać, że Samsung też kiedyś uchodził na całym świecie za niszowego producenta przeciętnych telefonów. Jak wszyscy jednak dobrze wiemy, dzisiaj jest zupełnie inaczej. Czy podobnie będzie z Huawei?

Źródło: GSMArena