Any.DO Cal

Any.DO Cal zawitał wreszcie do Google Play

Bardzo ciekawa aplikacja, znana doskonale wszystkim użytkownikom urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka, zawitała dziś do sklepu Google Play. Cal – kalendarz twórców kultowego Any.DO może zainstalować teraz także właściciel telefonu z systemem Android. To bardzo dobra informacja, gdyż aplikacja jest bardzo interesująca.

Any.DO Cal

Fenomen Any.DO Cal tkwi w integracji z sieciami społecznościowymi. Dzięki temu zabiegowi aplikacja pokaże nam osoby powiązane z konkretnym wydarzeniem, bądź spotkaniem, które widnieje w ich kalendarzu. Co więcej, będziemy mieli możliwość skontaktowania się z nimi bez potrzeby zamykania aplikacji. Kiedy nadejdzie czas zaplanowanego zdarzenia, program podpowie nam jak dostać się w przypisane mu miejsce za pomocą Google Maps, bądź wezwie podwózkę dzięki integracji z Uber (oczywiście w określonych lokalizacjach). Powiązanie Any.DO Cal z Facebookiem przypomni nam także o urodzinach naszych znajomych.

Cal, w odróżnieniu od domyślnych kalendarzy, jest aplikacją bardzo przejrzystą i prostą w obsłudze. Wydarzenia możemy tworzyć zarówno za pomocą jednego „tapnięcia” w ekran smartfona, jak i dzięki możliwości wprowadzania informacji głosowych. Ogromną zaletą jest estetyczny wygląd samej aplikacji, chociaż zapewne nie wszystkim przypadnie on do gustu. Korzystanie z Any.DO Cal może być jeszcze wygodniejsze po synchronizacji z Google Calendar, Exchange, Outlook, Yahoo, AOL oraz iCloud.

Aplikacja ta jest co prawda nowością w sklepie Google Play, jednak była ona już wcześniej dostępna dla użytkowników systemu iOS. Wersja kompatybilna z Androidem przynosi jednak kilka zmian takich jak ściślejsza integracja z Any.DO (aplikacją pomocną w planowaniu zadań) oraz synchronizacja z Google Calendar w czasie rzeczywistym. Twórca oprogramowania dołączył także specjalny widget umożliwiający przeglądanie kalendarza z poziomu pulpitu. Link do pobrania Any.DO Cal znajdziecie w źródle tego tekstu.

Źródło: Google Play