Blackphone

Cenisz swoją prywatność? Kup smartfon Blackphone

Wiele osób, które nawet chciałoby korzystać ze smartfonów, po prostu nie może, ze względu na duże poczucie własnej prywatności. Coraz śmielej wkraczające w nasze życie nowoczesne technologie mobilne są wręcz wymarzone do tego, aby na każdym kroku nas śledzić (w czym prym wiedzie USA). Jeśli czujesz, że część Twoich prywatnych (bądź służbowych) danych może paść ofiarą szpiegostwa – rozważ zakup smartfona Blackphone.

Blackphone

Blackphone

Blackphone to urządzenie, które zostało stworzone przez firmę Silent Circle we współpracy z Geeksphone. Smartfon jest podobno pierwszym na świecie tego typu sprzętem, który daje nam pełną kontrolę nad naszą prywatnością i tym, co się z nią dzieje. Zastanawiacie się pewnie, w oparciu o jaką platformę systemową działa Blackphone. Okazuje się, że sprzętem zarządza system PrivatOS, który tak naprawdę jest mocno zmodyfikowaną i ukierunkowaną na bezpieczeństwo wersją Androida.

Za pomocą Blackphone możemy oczywiście robić prawie wszystko to, co zwykłym smartfonem: wykonywać połączenia głosowe, wysyłać i otrzymywać SMS’y, przesyłać i przechowywać pliki oraz używać całej masy innych, bardziej zaawansowanych funkcji.

Phil Zimmermann, który jest jednym z twórców całego projektu, powiedział, że całą swoją karierę poświęcił na stworzenie bezpiecznych produktów telefonicznych. Według niego Blackphone daje wszystko to, co jest potrzebne aby zachować swoją prywatność i kontrolować ją, korzystając przy okazji ze wszystkich innych, smartfonowych funkcji.

Blackphone ma zostać oficjalnie zaprezentowany już 24 lutego, podczas targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Tego samego dnia zostanie także uruchomiona przedsprzedaż tego urządzenia. Niestety cena Blackphone póki co nie została ujawniona.