Chimei-Innolux-TRUEOLED-0

Chimei Innolux prezentuje 5-calowy ekran 1080p 443ppi

Tajwańska korporacja Chimei Innolux, zaprezentowała 5-calowy ekran Full HD, o zagęszczeniu pikseli wynoszącym aż 443ppi.

Chimei Innolux - TRUEOLED

Pewna część posiadaczy smartfonów twierdzi, iż nie ma sensu dalej zwiększać zagęszczenia pikseli w wyświetlaczach – gdyż powyżej rozdzielczości 720p i tak już nie widać różnicy. Producenci ekranów myślą jednak inaczej i nadal widzą miejsce dla dalszego wzrostu parametru ppi.

Tajwańska korporacja Chimei Innolux pochwaliła się swoim nowym, 5-calowym wyświetlaczem LCD, którego zagęszczenie pikseli wynosi kosmiczne 443ppi. Ekran potrafi wyświetlić obraz w maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli).

Co tak naprawdę dla zwykłego użytkownika oznacza zagęszczenie pikseli, wynoszące 443ppi? Na tego typu ekranie po prostu nie będziemy w stanie rozróżnić pojedynczych pikseli – i to nawet wtedy, gdy przyciśniemy nos do powierzchni LCD. Dla porównania, dostępne obecnie na rynku smartfony mają ekrany o parametrze ppi nie przekraczającym 342 (iPhone 4S się chowa).

Nie wiadomo niestety, kiedy (i czy w ogóle) ekran Chimei Innolux pojawi się na rynku w np. smartfonach, czy aparatach cyfrowych. Ekran póki co można oglądać jedynie na tajwańskich targach wyświetlaczy – Touch Taiwan 2012.

Źródło: GSMArena