Chińczycy stworzyli Jailbreak dla Nokii Lumii 920

Jailbreak do tej pory był jedynie domeną urządzeń Apple, które są oparte o system iOS. Jailbreak to tak naprawdę metoda łamania zabezpieczeń systemu operacyjnego, dzięki której odblokowujemy wszelkie bariery stawiane przed użytkownikiem przez producenta. Możliwe staje się m.in. instalowanie aplikacji pochodzących z zewnętrznych źródeł, a nie tych z oficjalnego sklepu z appkami. Okazuje się, że chińska grupa hackerów o nazwie poandsoul opracowała Jailbreak dla Lumii 920 – użytkownicy tego smartfona nie będą więc musieli borykać się z ograniczeniami narzuconymi przez Microsoft.

Nokia Lumia 920

Według chińskiego teamu to dopiero początek, bo już powstają hacki dla innych modeli z serii Nokia Lumia. Niestety poandsoul oświadczyli, że póki co nie mogą udostępnić Jailbreak’a, ze względu na groźbę skopiowania go przez inne, rywalizujące grupy. Osoby, które tworzyły hacka twierdzą, że chciały osiągnąć podobny efekt do tego, który uzyskują posiadacze sprzętu Apple, gdy aplikują do niego Cydię. W podanej informacji dowiadujemy się również, że poandsoul dzięki Jailbreak’owi dla Windows Phone, chce całkowicie zniszczyć piractwo. Niestety według mnie kłóci się to nieco z rzeczywistością, bo przecież możliwość instalowania appek z zewnętrznych źródeł przyniesie raczej odwrotny efekt.

To jeszcze nie koniec, bo grupa poandsoul  opublikowała także film, na którym widać Lumię 920 z trzema kolumnami „żywych kafelków” na ekranie głównym. Jest to nijako dowód na Jailbreak’a, bo oficjalnie taka ilość kolumn na ekranie głównym była zarezerwowana dla sprzętu z ekranem 1080p (a Lumia 920 ma ekran 720p). Taka funkcjonalność wraz z aktualizacją Windows Phone 8 GDR3 była co prawda wprowadzona do wszystkich sprzętów z WP8, jednak potem ją usunięto. Jeśli w sieci pojawi się więcej informacji nt. tego Jailbreak’a, na pewno dowiecie się o tym z portalu SmartFan.pl