goophone-i5-0

Chińska firma opatentowała wygląd iPhone 5

Chińczycy to zdolny naród, który potrafi wykorzystywać słabości swoich konkurentów. Okazuje się, że jedna z chińskich firm – postanowiła opatentować wygląd niezaprezentowanego jeszcze smartfona, Apple iPhone 5.

goophone i5

Apple, firma która słynie ostatnio z wytaczanym wszem i wobec pozwów patentowych – może wkrótce stać się ofiarą własnego oręża. Pamiętacie kopię iPhone 5, którą na chiński rynek wypuści jeden z tamtejszych producentów, a o której pisałem w zeszłym tygodniu? Okazuje się, że Chińczycy nie dość, że skopiowali wygląd niezaprezentowanego jeszcze Apple iPhone 5 (nowego iPhone, którego prezentacja odbędzie się 12 września) – to jeszcze opatentowali jego design w tamtejszym biurze patentowym.

Może się więc okazać, że Apple nie będzie mogło sprzedawać iPhone 5 na terenie Chin – z uwagi na opatentowany wygląd smartfona przez GooPhone.

Jak to w ogóle możliwe, że GooPhone opatentowało wygląd niezaprezentowanego produktu Apple? Chińska firma najwyraźniej uważnie śledziła wszelkie przecieki, w których ujawniano wygląd – i opatentowała design jeszcze przed samym Apple.

Swoją drogą, na wideo, które możecie oglądać powyżej – ujawniono specyfikację GooPhone i5. Okazuje się, że smartfon będzie dużo mocniejszy, niż by to wynikało z ostatnich przecieków. Słuchawka ma czterordzeniowy układ nVidia Tegra 3 z 1.4Ghz CPU, 1GB RAM, system Android 4.0 ICS z nakładką przypominającą iOS 6, 8MP kamerę główną i 4-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720 pikseli.

Źródło: BGR