Gmail

Ciekawe zmiany w mobilnej aplikacji Gmail

Użytkownicy Androida korzystający z mobilnej aplikacji Gmail otrzymali dziś bardzo miły, przedświąteczny prezent w postaci aktualizacji swojego klienta pocztowego do wersji 4.7. Przynosi ona bardzo ciekawe zmiany, a najbardziej interesującą z nich jest możliwość wysyłania wszystkich rodzajów plików w załącznikach, włączając w to nawet pliki zarchiwizowane.

Gmail

Kolejną ciekawą funkcją jest tzw. Vacation Responder, czyli funkcja, która pozwala na automatyczne wysyłanie wiadomości do osób, które chcą się z nami skontaktować w trakcie naszego urlopu. Tę opcję możemy uaktywnić tylko z poziomu aplikacji mobilnej na telefonie i tablecie.

Gmail 4.7

Najnowsza aktualizacja przynosi także wsparcie dla technologii o nazwie Google Cloud Print łączącej drukarki z Internetem (wprowadzonej wraz z Androidem 4.4 KitKat), która od dziś w aplikacji Gmail umożliwia drukowanie wiadomości w dowolnym miejscu zarówno w pracy, jak i w domu.

Google zapewnia ponadto, że w najnowszej wersji programu Gmail dla systemu Android zmniejszyły się wymagania dotyczące wielkości pamięci operacyjnej, co ma poprawić działanie aplikacji na sprzętach niższej klasy.