samsung-galaxy-tab-10-1-8-9

Cieńsze Samsungi Galaxy Tab 10.1 oraz 8.9 jednak pojawią się w Europie

Okazuje się, że wcześniejsze, złe przypuszczenia nie sprawdziły się – nowa i cieńsza wersja Galaxy Tab 8.9 i 10.1 trafi do Europy.

Samsung Galaxy Tab 10.1 oraz 8.9

Cała sytuacja z nowymi tabletami firmy Samsung jest bardzo zagmatwana, ale po kolei. Pierwotna wersja Samsung Galaxy Tab 10.1, zaprezentowana na targach MWC miała grubość 10.9mm. Gdy Apple zaprezentowało swój tablet – iPad 2, Samsung przestraszył się, że jest on taki „szczupły”, i postanowił odchudzić także swoje tablety – do 8.6mm. W efekcie, na targach CTIA, mogliśmy oglądać nowego i odchudzonego Galaxy Tab 10.1, oraz równie cienkiego Galaxy Tab 8.9.

Niestety Samsung do premiery nowego i cieńszego Galaxy Tab 10.1, zdążył już naprodukować trochę grubych wersji tego tabletu. Stary, gruby model został nazwany Samsung Galaxy Tab 10.1V – i miał trafić na sprzedaż m.in. do Europy. Wszyscy drżeli, że w Europie nie ujrzymy cieńszej wersji Galaxy Tab 10.1. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, gdyż portal Pocket-lint, kontaktując się z Samsungiem – otrzymał oficjalne oświadczenie, że do Wielkiej Brytanii trafi zarówno cienka wersja, jak i wersja grubsza.

Miejmy nadzieję, że informacja dotycząca UK będzie też aktualna, jeśli chodzi o całą Europę. Przypominam, że Galaxy Tab 10.1 ma wbudowany aparat 5MP, natomiast starsza, grubsza wersja – Galaxy Tab 10.1V, posiada aparat 8MP. Dodatkowo 10.1 będzie zaopatrzony w system Android 3.0 Honeycomb z nakładką TouchWiz UX, natomiast wersja 10.1V ma być sprzedawana z czystym Honeycombem, bez nakładek.

Tablety o grubości 8.6mm w Stanach Zjednoczonych będą dostępne od 8 czerwca, w Europie pojawią się krótko po premierze amerykańskiej. Wersja grubsza (10.9mm) w brytyjskiej sieci Vodafone pojawi się sporo wcześniej, niż ta o grubości 8.6mm. Można się w tym wszystkim pogubić, mam nadzieję, że chociaż troszkę wyjaśniłem całą sytuację.

Źródło: Pocket-lint