Gensoid-wycofany

Coraz mniej emulatorów na Android Market

Wiele osób posiadających smartfon z OS Android, lubi pograć w gry ze starych konsol, np. Mega Drive, czy Nintendo64. Niestety – wkrótce może to być niemożliwe.

Gensoid - wycofany

Nadeszły bardzo złe wieści dla fanów konsoli Sega. Emulator konsoli Mega Drive – Gensoid został wycofany z Android Market. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to efekt prośby firmy Sega. Wielka szkoda, bo przecież tego typu emulatory pozwalają zachować pamięć o starych konsolach do gier i promują ich marki. Być może Sega planuje jakiś debiut na Android Market?

Jakieś dwa miesiące temu wspominałem też o świetnym emulatorze konsoli Nintendo64 na Android, N64oid. Okazuje się, że on również zniknął z Android Market – jest to wielka strata, sam z niego korzystałem, grając np. w Super Mario 64. N64oid zniknął z Android Market, a twórca nie podał żadnego powodu, dla którego usunął aplikację.

Jeśli tak dalej pójdzie, to wkrótce zabraknie emulatorów konsol na system Android, co zdecydowanie wpłynie na zmniejszenie atrakcyjności Androida. Mam nadzieję, że ten zły trend zostanie wkrótce odwrócony i zobaczymy nowe, jeszcze lepsze emulatory.

Źródło: Eurodroid