CyanogenMod 10

CyanogenMod 10.2 – teraz każdy (no prawie) może zasmakować Androida 4.3

CyanogenMod Team, czyli najpopularniejsza grupa tworząca nieoficjalny soft dla androidowych smartfonów nigdy nie próżnuje. Kilka tygodni po oficjalnej prezentacji systemu Android 4.3 Jelly Bean grupa CyanogenMod Team rozpoczęła udostępnianie CyanogenMod 10.2.

CyanogenMod 10

Póki co nowy firmware jest dostępny w tzw. wersji nightly, czyli aktualizowanej praktycznie codziennie, mogącej jeszcze wymagać wprowadzenia sporej ilości poprawek. Niestety na liście wspieranych urządzeń nie ma jeszcze zbyt wielu pozycji. W chwili pisania tego tekstu znalazłem CM 10.2 jedynie dla Samsunga Galaxy S III, Galaxy S II, Galaxy S, Galaxy Note i Note II, LG Optimusa L9, Optimusa 4X HD, Motoroli RAZR i kilku innych smartfonów oraz tabletów. Mimo wszystko nowe buildy pojawiają się sukcesywnie jestem więc pewien, że z dnia na dzień coraz większa ilość urządzeń dostanie Cyana 10.2. Team niestety nie ujawnił pełnej listy smartfonów / tabletów, które dostaną 10.2 ani terminów w jakich się to stanie.

Jeśli sam chcesz sprawdzić, czy przypadkiem dla Twojego smartfona / tabletu nie ma już CyanogenModa 10.2, to skorzystaj z linka źródłowego tego tekstu. Tam znajdziesz pełną listę urządzeń wraz z niezbędnymi plikami ROM. Przypominam także, że nowy Andek wymaga też zaktualizowanej wersji appek Google, czyli GApps pack w wersji 4.3. Jak zwykle radzę, aby niedoświadczone w kwestii flashowania smartfonu osoby nie próbowały się w to bawić. Jeśli w nieodpowiedni sposób wgramy nowy firmware możemy permanentnie uwalić swój smartfon i stracić na niego gwarancję (o ile takową jeszcze mamy). Jeśli szukacie pomocy związanej z flashowaniem, najlepiej zapytajcie o to na naszym forum, gdzie z całą pewnością ktoś Wam pomoże.

Źródło: CyanogenMod Downloads