CyanogenMod 10

CyanogenMod 10 – Jelly Bean dla wszystkich

Zespół CyanogenMod rozpoczął prace nad dziesiątą wersją swojego firmware – tym razem „na tapetę” trafia Android 4.1 Jelly Bean.

CyanogenMod 10 - Android 4.1 Jelly Bean

CyanogenMod Team zdradził, że CyanogenMod 10 ruszy na wszystkich urządzeniach, dla których jest obecnie dostępny CyanogenMod 9. Prace nad nową wersją już ruszyły – a co ciekawe, dla niektórych urządzeń CM 10 w wersji Beta jest już dostępny. Jelly Bean w wersji CyanogenMod mogą instalować posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S II, Galaxy S, HTC HD2 oraz LG Optimus 4X HD.

Sam mogę potwierdzić, że wersja CyanogenMod 10 na Samsungu Galaxy S działa bardzo dobrze – a co najważniejsze, nadaje się do codziennego użytku. Najśmieszniejszy jest fakt, że według Samsunga – Galaxy S „udźwignie” najwyżej system Android w wersji 2.3 Gingerbread, tymczasem urządzenie z powodzeniem obsługuje nieoficjalne ROMy z Ice Cream Sandwich i Jelly Bean.

Nie spodziewajcie się oczywiście, że te wczesne wersje CyanogenMod 10 mają już wszystko w pełni dopracowane. Na Galaxy S nie działa np. karta microSD, gdy podłączymy smartfon do komputera. Poza tym nie znalazłem większych błędów.

Źródło: PhoneArena