CyanogenMod logo

CyanogenMod 11 z Android 4.4 KitKat – już dostępny dla Samsunga Galaxy S4 I9500

Android 4.4 KitKat dla Galaxy S4 zostanie udostępniony przez Samsunga w styczniu. Jeśli jednak nie masz zamiaru czekać na ten upgrade, to możesz już teraz skorzystać z ROM’u CyanogenMod 11 i wgrać KitKat do swojej „Czwórki”.

CyanogenMod logo

ROM udostępniony przez team Cyan’a jest jeszcze w fazie alfa, więc jego instalację zaleca się jedynie entuzjastom modowania smartfonów. Lista błędów jakie zawiera CyanogenMod 11 stale się powiększa, także team ma jeszcze nad czym popracować. Póki co znane bugi to:

 • brak możliwości nagrywania wideo
 • problemy z kartą SD
 • problemy podczas rozmów telefonicznych (zakłócenia w głośniku i kłopoty z mikrofonem)

Oczywiście z dnia na dzień pojawiać się będą kolejne wersje tego softu, które poprawią większość ze znalezionych błędów. Mimo wszystko jestem pewien, że Cyan na długo przed debiutem samsungowego firmware wypuści swoją własną, praktycznie ukończoną wersję CyanogenMod 11 dla Galaxy S4.

Co z innymi smartfonami i czy tylko S4 może liczyć na CyanogenMod 11? Naturalnie nie tylko Galaxy S4 dostanie nowego Cyana. Na tego nieoficjalnego KitKat’a może liczyć cała masa innych, wspieranych przez grupę urządzeń. Dokładnych terminów wypuszczenia KitKat dla poszczególnych smartfonów niestety nie da się w tej chwili określić. Nad aktualizacjami dla każdego z nich pracują różne, autonomiczne wobec siebie grupy, więc to głównie od ich zaangażowania zależy, kiedy nowy soft zostanie opublikowany i jak szybko powstaną dla niego poprawki.

Tymczasem posiadacze Samsunga Galaxy S4 I9500 mogą skorzystać z linku źródłowego, gdzie znajdą instrukcję instalacji oraz wszelkie niezbędne pliki. Pamiętajcie oczywiście, że I9500 to wersja S4 z chipem Exynos 5 Octa. Dla I9505 ze Snapdragonem 600 CyanogenMod 11 jeszcze nie zadebiutował. Jestem jednak pewien, że wyjście wersji alfa dla tego wariantu Samsunga to kwestia kilku dni.

Źródło


 • Nazir

  Kolejny bubel CM do grzebania w nim jak inne wynalazki za XEO od Samsung.

  W Google Play jest CM instalator tylko że nic nie zainstaluje i nie zmieni żadnego systemu producenta kilkoma kliknięciami auto .
  Jednym słowem bubel do zabawy a nie program dla Kowalskiego aby zainstalował CM w szybki przyjazny sposób .

 • wiek

  dlaczego taki ‚cyjan’ może w niecały miesiąc dać andka 4.4 , a samsung zarabiający na nas miliardy dolarów potrzebuje kilku miesięcy, ciekawe?

  • http://smartfan.pl Noob

   Pamiętaj, że Cyan nie musi wypuszczać doskonałego, bezbłędnego softu i adresuje go głównie do entuzjastów, którzy mają pojęcie na temat pewnych spraw. Samsung gdyby wypuścił firmware z błędami – jego serwisy gwarancyjne od razu zapełniłyby się zbulwersowanymi klientami, nie wspominając już o zwrotach sprzętu do sklepów. Samsung musi bardzo uważać na to co wypuszcza, dlatego premierę każdej nowej aktualizacji poprzedzają bardzo żmudne testy.