HTC HD2

CyanogenMod 7 (Gingerbread) dla HTC HD2

HTC HD2 okazuje się prawdziwym kombajnem, jeśli chodzi o systemy operacyjne. Dzięki magikom z CM Team użytkownicy HD2 mogą się cieszyć z goglowskiego systemu Android Gingerbread.

htc_hd2_2

Przypominam, że nie tak dawno temu HD2 dostał port systemu Windows Phone 7, a teraz najnowszy Android na smartfony – Gingerbread.

Jaka jest tajemnica tego, że HD2 tak szybko dostaje porty innych systemów? Pewnie dlatego, że HTC produkuje dość podobne do siebie smartfony, np. HD2 jest bardzo podobny do EVO 4G (który posiada fabrycznego Androida). Oczywiście nie twierdzę, że te smartfony są identyczne – ale na pewno pomaga to w ugotowaniu ROMu z nowym OS dla HD2.

Niestety opisywany przeze mnie port dla HD2 nie jest jeszcze finalną wersją, posiada wiele błędów. Jednak widząc postęp w pracy nad Gingerbread dla HTC HD2 można mieć nadzieję, że gdzieś na wiosnę ukaże się finalna, w pełni funkcjonalna wersja tego ROMu. Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia wątku na forum XDA-developers, gdzie można znaleźć niezbędne linki.

Źródło: pocketnow.com