Samsung Galaxy S5 – koncept

Część specyfikacji Galaxy S5 potwierdzona, na horyzoncie widać także Galaxy S5 mini oraz S5 Zoom

Z tego co dowiedzieliśmy się do tej pory, nowy flagowiec Samsunga, model Galaxy S5, będzie zaprezentowany w Londynie, w połowie marca. Przed tak wielką premierą producentom jest niezwykle trudno utrzymać wszystko w tajemnicy, więc trudno się dziwić, że także na temat S5 dociera do nas coraz więcej informacji. Tym razem dzięki portalowi SamMobile możemy się dowiedzieć „kawałka” specyfikacji S5, a także czegoś na temat późniejszych „mutacji” tego smartfona.

Samsung Galaxy S5 - koncept

Samsung Galaxy S5 – koncept

Samsung Galaxy S5

SamMobile jest dość wiarygodnym źródłem informacji, więc informacje, które tu zaraz wyczytacie, można uznać za dość prawdopodobne. Jak donosi jeden z informatorów SamMobile, Samsung Galaxy S5 ma dysponować ekanem AMOLED QHD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i wielkości 5.25″. Z tyłu tego potwora znajdzie się 16 MP kamera (niestety nie wiadomo, czy będzie zaopatrzona w optyczną stabilizację obrazu, czy też nie). „Pod maską” sprzętu (w zależności od wersji urządzenia) ma się znaleźć chipset Snapdragon 805 (z LTE) lub Exynos 6 (z 3G). Jak się pewnie domyślacie, jeśli taka konfiguracja się potwierdzi, do Polski trafi wariant z LTE i Snapdragonem 805. Jeśli chodzi o OS, w Galaxy S5 ma być Android w wersji 4.4 KitKat. Co interesujące, w sprzedaży mają być dwa warianty urządzenia, z plastikową i metalową obudową – każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Samsung Galaxy S5 mini oraz Galaxy S5 Zoom

„Wtyczka” portalu SamMobile zdradza także, że krótko po marcowej premierze Galaxy S5 do sklepów mają trafić dwa inne produkty Samsunga – Galaxy S5 mini oraz Galaxy S5 Zoom. Obydwa smartfony będą wyposażone w ekrany Super AMOLED (S5 Zoom ma mieć 4.8″ ekran o rozdzielczości qHD) oraz system Android 4.4 KitKat. Niestety w tej chwili na temat tych dwóch słuchawek wiemy naprawdę niewiele. Ich debiut wydaje się być jednak naturalną aktualizacją tegorocznych modeli, S4 mini oraz S4 Zoom.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Już podziękowałem Samsung za farsę aktualizacji Galaxy i nigdy więcej tego badziewia .
  Tylko Nexus lub Windows Phone i inna bajka :)

 • wiek

  ten telefonik na obrazku, pewnie koncept jest…. rewelacyjny. Żeby chcieli taki zrobić, byłoby super.
  ad. do tematu… s5 mnie nie interesuje jak kupiłem już Nexusa 5, gdyż ‚samowi” już podziękowałem

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Dokładnie, to koncept :( Szkoda, że producenci nie biorą przykładu z takich konceptów – wystarczyłoby aby powertowali internet w poszukiwaniu tych najbardziej komentowanych i zachwalanych, a już mieliby pomysł na świetny design. Ja również Samsungowi podziękowałem, głównie za sprawą powolnej aktualizacji S III i Note II.

   • wiek

    …które odeszły już chyba w zapomnienie, a jeśli otrzymają aktualizację to po wielkich „bólach”, ps. „wystarczyłoby aby powertowali internet”, to takie proste, pozdrawiam serdecznie