Nokia-Limia-920-ekran-dotykowy-drenaz-baterii-0

Czy czuły ekran Nokia Lumia 920 będzie przyczyną drenażu baterii?

Jedna z kluczowych i bardzo przydatnych możliwości modelu Nokia Lumia 920, to ekran, który można obsługiwać nie tylko „nagą” dłonią, lecz także w np. w rękawiczkach. Czyżby miało to być powodem szybszego zużywania baterii w telefonie?

Nokia Lumia 920 - ekran dotykowy

Nokia wyposażyła swój najnowszy smartfon z WP8, w ekran, który reaguje nie tylko na nasze dotknięcia. Wyświetlacz w Lumia 920 można obsługiwać zarówno metalowym kluczem, długopisem, jak i dłonią „uzbrojoną” w rękawicę narciarską. Niestety, osoby związane z portalem JDB Pocketware martwią się, iż może to powodować niepotrzebne zużycie baterii w smartfonie, dlaczego?

Telefon nosimy zazwyczaj w kieszeni, często wraz z innymi przedmiotami. Nokia Lumia 920 ma kilka, fizycznych przycisków, m.in. przyciski power i kamery. Jeśli w naszej kieszeni wciśnie się przypadkiem którykolwiek z przycisków Lumia 920, spowoduje to „wybudzenie” smartfona ze stanu czuwania. Jak wcześniej wspomniałem, ekran tego urządzenia reaguje praktycznie z każdym przedmiotem – więc raz „wybudzony” smartfon będzie odczytywał każde dotknięcie ekranu w kieszeni, jako ingerencję użytkownika, przez co nigdy nie powróci do stanu czuwania. Nie muszę chyba wspominać, że ciągle włączony ekran, spowoduje bardzo szybki drenaż baterii w Lumii 920.

Niestety nie wiadomo, czy Nokia odpowiednio zabezpieczyła się przed taką ewentualnością. Chyba najsłuszniejszym rozwiązaniem, byłoby wykorzystanie sensora zbliżeniowego, który blokował by odpalanie ekranu, gdy smartfon znajduje się w naszej kieszeni. Użytkownicy JDB Pocketware wysłali nawet list do fińskiego producenta, w którym pytają o ten potencjalny problem – niestety, póki co nie uzyskali odpowiedzi.

Aktualizacja: Nokia stwierdziła, iż pomimo faktu, że ekran jest dużo bardziej czuły, niż standardowe wyświetlacze – nie będzie to powodować przypadkowego wciskania i drenażu baterii w kieszeni naszych spodni. Z rozstrzygnięciem tej kwestii radzę się jednak wstrzymać, do pierwszych testów Lumii 920.

Źródło: PhoneArena, JDB Pocketware