Samsung Galaxy F w kolorze złotym

Czy Galaxy S5 Prime pojawi się jako Galaxy F?

Dzięki @evleaks dyskusja na temat Galaxy S5 Prime rozbrzmiewa na nowo. Nasz słynny Twitterowiec podał dzisiaj nową informację, według której Galaxy S5 Prime ma tak naprawdę zadebiutować, jako Galaxy F. Co ważne, @evleaks zaprezentował nam też pierwszy render, pokazujący ten sprzęt.

Samsung Galaxy F, czyli S5 Prime

Smartfon, który widzicie powyżej, to podobno własnie Samsung Galaxy F. Dlaczego „F”? Koreański producent chce w ten sposób nawiązać do stylowego designu urządzenia, stąd „F”, czyli pierwsza litera wyrazu „Fashion”. Jak zresztą sami widzicie na zdjęciu, chociaż front domniemanego Galaxy F jest taki sam, jak w Galaxy S5, to tył wygląda już na zbudowany z metalu. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie jest to metal, czy może tworzywo sztuczne stylizowane na metal, jak np. w LG G3.

Co ze specyfikacją? Galaxy F ma mieć 5.2″ ekran QHD, wyprodukowany w technologii Super AMOLED, 3 GB RAM-u, 16 Mpix kamerkę z optyczną stabilizacją obrazu (nareszcie!) i chipset Qualcomm Snapdragon 805 (2x nareszcie!).

Nie pozostaje mi nic innego, jak trzymać za te plotki kciuki, aby faktycznie okazały się prawdą. Galaxy F ma zostać oficjalnie pokazany już pod koniec tego miesiąca, a jego sklepowy debiut ma się odbyć w lipcu. Jeśli te terminy się potwierdzą, oznaczać to będzie, że Samsung stworzy i wprowadzi do sprzedaży solidną konkurencję dla LG G3. Czy jednak Koreańczycy zdążą na czas? G3 przecież już rozpoczął swoją sklepową sprzedaż (w Korei sprzedaje się lepiej niż Galaxy S5).

Aktualizacja (14.VI.2014): Do poprzedniego zdjęcia @evleaks dodał dzisiaj kolejne, tym razem przedstawiające Galaxy F w kolorze złotym.

Samsung Galaxy F w kolorze złotym

 

Nowe informacje na temat Galaxy F zdradzają, że smartfon ma mieć 5.3″ ekran QHD, metalową obudowę oraz 16 Mpix kamerę z optyczną stabilizacją obrazu. Co ciekawe, pomimo wzrostu przekątnej wyświetlacza, smartfon w stosunku do Galaxy S5 nie zwiększy gabarytów. Samsung taki rezultat osiągnie dzięki zmniejszeniu ramek okalających ekran.


 • wiek

  Na tą chwilę sprzętowo żaden producent nie ma czym zaskoczyć gdyż procki, ekrany, pamięci od m-cy się nie zmieniają. Pozostaje im tylko design, tu mają pole do popisu.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Pewne pole manewru pozostało jeszcze w sferze aparatu oraz… baterii :)

 • Marcel Jóźwiak

  LG przecież ostatecznie, nie licząc ekranu QHD, nic szczególnego nie zaprezentował. Więc jeśli S5P/F wyjdzie w takiej specyfikacji jak ta w plotkach (Snapdragon805!) to będzie konkurencją sam dla siebie… Zwłaszcza że, znów wg plotek, HTC miał się z wyścigu na Prime’y wycofwać.
  No chyba że Next Big Thing od Sony to będzie Z3 a nie Z2 Ultra.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   To fakt, w G3 główna gwiazda to ekran no i ciekawy design, a tak poza tym, to nic nadzwyczajnego. Chociaż ciekawy jest też wspomaganie autofocusa w tym smartfonie.

   Jeśli Samsung faktycznie pokaże taki smartfon, to mocno odsadzi konkurencję. A co do Sony, to Z3 ma być dopiero we wrześniu, a Next Big Thing pokazano wczoraj: Xperię T3 :)

   • Marcel Jóźwiak

    Skoro Z3 nie będzie mieć s805, to podejrzewam, że ewentualny Galaxy F/s5 Prime, również go nie dostanie. Czyli będzie po prostu premium wersja S5 z lepszym ekranem i aluminiowym wykończeniem…