LG G Flex – oficjalnie, front i dół

Czy LG G Flex jest bardziej odporny na upadki niż inne smartfony?

LG G Flex to smartfon, który od reszty tego typu urządzeń odróżnia się zakrzywioną konstrukcją i giętkim ekranem OLED. Już od dłuższego czasu słyszymy, że tego typu matryce należą do nietłukących. Czy tak jest w rzeczywistości?

LG G Flex - oficjalnie, front i dół

Drop test LG G Flex jak zwykle przeprowadzili redaktorzy portalu Android Authority. Dzięki niemu dowiadujemy się, że zastosowanie elastycznego ekranu OLED wcale nie gwarantuje, iż smartfon, który jest w niego wyposażony, to urządzenie niezniszczalne. Jak sami zaraz zobaczycie, ekran LG G Flex popękał już podczas drugiego upadku, na dolną krawędź urządzenia, a ostatni „zrzut” spowodował jego dalsze uszkodzenia. Sami zobaczcie.

Jakie są Wasze wrażenia? Dla mnie interesujące jest to, w jaki sposób zachowuje się tylna klapka LG G Flex, która jest pierwszą tego rodzaju, posiadającą właściwość samonaprawy. Przypominam, że częścią składową obudowy G Flex jest specjalna powierzchnia, na której wszelkie ryski teoretycznie powinny same znikać.

Podczas drop testu widzieliście jednak, że na sprzęcie powstały ślady, które nie zniknęły nawet po bardzo długim czasie od upadku. Okazuje się, że samonaprawialna powierzchnia G Flex to tak naprawdę naniesiona na obudowę, cienka warstwa jakiejś substancji. Co prawda jest ona w stanie zakamuflować delikatne rysy, jednak upadek spowodował zdarcie jej kawałków, a jednocześnie utracenie w tych miejscach „magicznego” efektu samonaprawy.

Źródło


  • Adam

    Na zarysowania to i owszem, ale na upadki odporny chyba tak jak inne marki.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      No niestety, ale można by pomyśleć, że elastyczny ekran zniesie jednak trochę więcej niż konkurencja.