Apple-nowy-ipad-grzanie-0

Czy Nowy iPad przegrzewa się?

Okazuje się, że Nowy iPad nie jest „gorący” wyłącznie pod względem poziomu sprzedaży – ale najwyraźniej ma problem z rzeczywistym przegrzewaniem się.

Apple Nowy iPad - grzanie

Portal ConsumerReports przeprowadził nawet w sprawie przegrzewania się tabletu własne śledztwo, którego wyniki możecie oglądać powyżej. Na obrazku widać zdjęcie wykonane kamerą termowizyjną, na którym mamy iPada 2, oraz Nowego iPada. Obydwa urządzenia mają w tym samym momencie odpaloną grę – wynik wskazuje, że Nowy iPad jest o jakieś 7 stopni Celsjusza cieplejszy, niż iPad 2.

Oczywiście 7 stopni więcej, niż iPad 2 to nie jest dużo – niestety, wielu użytkowników nowego tabletu Apple ma inne odczucia. Według doniesień – Nowy iPad w niektórych przypadkach robi się tak gorący, iż na ekranie wyskakuje informacja o przegrzaniu, po czym tablet wyłącza się. Z drugiej strony, ogrom użytkowników tabletu nie ma takich problemów – chociaż często „katują” swój nowy nabytek.

Do całej sprawy oficjalnie odniosło się nawet Apple, które nie potwierdza problemu – ale radzi użytkownikom, którzy na taki problem natrafią, wizytę w serwisie gwarancyjnym.

Źródło: Consumer Reports, The Loop