Samsung Nexus 10 – ekran

Czy podczas targów CES 2014 zobaczymy nowy tablet Google Nexus 10?

Pogłoski na temat następcy tabletu Nexus 10 ciągną się już od drugiej połowy zeszłego roku. Wszyscy spodziewaliśmy się nawet, że Google zaprezentuje swój nowy 10-calowy tablet razem ze smartfonem Nexus 5, tak się jednak nie stało. Czy jest szansa, że nowego Nexusa 10 zobaczymy już za kilka dni?

Samsung Nexus 10 - ekran

Nexus 10 to jak na warunki rynku mobilnego, dość leciwe urządzenie. Sprzęt swój debiut miał w październiku 2012 roku, ma już więc ponad rok. Jeśli wierzyć tajwańskiemu portalowi DigiTimes, Google zaprezentuje Nexus 10 2014 już za kilka dni, podczas odbywających się w Las Vegas targów Consumer Electronics Show 2014. Podobnie jak poprzednik, nowy Nexus 10 ma być produkowany przez Samsunga.

Niestety wraz z informacją o potencjalnej dacie premiery nie otrzymaliśmy żadnych danych, dotyczących specyfikacji tego tabletu. Nie zdziwię się jednak, jeśli Samsung wyposaży go w ekran AMOLED. Oczywiście jako system będzie w nim służyć Android w najnowszej wersji, czyli 4.4 KitKat.

Całą informację traktujcie oczywiście z dużym przymrużeniem oka. DigiTimes to portal, którego nieoficjalne informacje wiele razy były potwierdzane, jednak równie wiele razy okazywały się nieprawdziwe. Mimo wszystko według mnie to dobra pora na prezentację nowego Nexusa 10. Pytanie tylko, czy Google faktycznie zdecyduje się na tak szybki debiut? Ciekaw też jestem, dlaczego na kilka dni przed potencjalną premierą w sieci nie pojawił się żaden przeciek, który ukazywałby ten nowy sprzęt. Przecież przed premierą Nexusa 5 w internecie krążyła już cała masa filmów i fotografii, przedstawiających ten smartfon.