Samsung Galaxy S4 Active – pod wodą

Czy Samsung Galaxy S4 Active przecieka?

Zaprezentowany niedawno Samsung Galaxy S4 Active, to według producenta smartfon dla ludzi aktywnych. To opatrzone certyfikatem IP67 urządzenie, jest podobno odporne na zanurzenie w metrowej wodzie na 30 minut. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Samsung Galaxy S4 Active - pod wodą

Ed Baig z USA Today postanowił przetestować podwodne możliwości S4 Active. Urządzenie jest przecież reklamowane jako sprzęt, dzięki któremu możemy nawet wykonywać zdjęcia i kręcić filmy pod wodą. Niestety, S4 Active, który był testowany przez Baiga nie sprawdził się w swojej roli. Redaktor postępował zgodnie z instrukcjami Samsunga, więc dobrze sprawdził, czy obudowa jest należycie złożona a wszystkie porty zasłonięte zaślepkami. Pomimo tego okazało się, że ekran smartfona pod wodą zaczął robić się ciemny i to w taki sposób, że nie dało się nim zrobić żadnego zdjęcia.

Po wyciągnięciu urządzenia z basenu ekran nadal nie wracał do swoich oryginalnych parametrów. Według Eda Baiga, dopiero na następny dzień Galaxy S4 Active względnie wrócił do normy. Niestety szwankowało także złącze słuchawkowe, które zgłaszało podłączenie kabla, chociaż Baig niczego do niego nie podpinał.

Wnioski z tego testu mogą być dwa: albo Baig natrafił na felerny egzemplarz, który nie był należycie uszczelniony (co źle świadczy o kontroli jakości w fabrykach Samsunga), albo Samsung popełnił jakieś błędy, podczas projektowania urządzenia (co jest dużo mniej prawdopodobne). Mimo wszystko warto uważać, jeśli po raz pierwszy chcemy przetestować możliwości S4 Active pod wodą. Osoby znające język angielski, jeśli chcą, mogą same obejrzeć wypowiedź Baiga na poniższym nagraniu wideo.

Źródło: USAToday