Lg – logo

Czy Samsung Galaxy S4 łamie patenty LG?

Kolejne wojny patentowe czas zacząć – tym razem LG oskarża Samsunga o to, że w swoim najnowszym flagowcu zastosował funkcję, która narusza dobra intelektualne LG.

Lg - logo

O co dokładnie chodzi? W Galaxy S4 Samsung zastosował nową funkcjonalność, Smart Pause. Jej zasada działania nie jest zbyt skomplikowana – przednia kamera śledzi ruchy naszej głowy i w momencie, gdy oglądając film odwrócimy wzrok od ekranu, smartfon automatycznie spauzuje wideo. Ponowne spojrzenie na ekran powoduje ponowne włączenie odtwarzania filmu.

LG skarży się, że już wcześniej opatentowało podobną do samsungowej, funkcję Smart Video (w 2009 roku). LG domniema także, że jego rodzimy rywal łamie również inne patenty, z 2005 roku. Według podanej przez LG informacji, firma w tej chwili bada proceder korzystania z cudzej własności intelektualnej przez Samsunga, a wszelkie decyzje odnośnie tego, czy zostanie złożony pozew sądowy, czy też nie, zostaną podjęte po sklepowej premierze S4, kiedy to LG będzie mogło się mu lepiej przyjrzeć.

Cała sprawa może i zakrawa na kolejną szopkę w patentowym wydaniu, jednak z drugiej strony, trudno się dziwić LG, że nie chce, aby Samsung mógł bezkarnie korzystać z opatentowanych funkcji. Możemy się więc spodziewać, że po wejściu do sklepów Galaxy S4 i Optimusa G Pro, ci dwaj producenci zasiądą w sądowych lawach.

Źródło: GSMArena