Samsung Galaxy S4 mini

Czy Samsung porzuci plastikowe obudowy i zacznie używać metalowych?

Samsung już od bardzo długiego czasu zbiera baty w związku z designem swoich smartfonów. Nie da się ukryć, że wiele osób jest delikatnie mówiąc zniesmaczonych, że ten koreański producent do swoich najdroższych, flagowych produktów pcha plastikowe obudowy. To w przyszłym roku może się jednak zmienić.

Samsung Galaxy S4 mini

Według informacji pochodzących z matecznika Samsunga, Korei Południowej – producent planuje zupełnie zmienić design serii Galaxy i przerzucić się z plastiku na metal. Zresztą, już wcześniej w internecie pojawiały się tego typu plotki, które jednak mówiły o przeskoczeniu z plastiku na włókna węglowe.

Oczywiście pierwszym kandydatem do zmiany wyglądu jest przyszłoroczny flagowiec, Galaxy S5. Zamiast nudzącego się już wszystkim plastiku możemy go wtedy zobaczyć w obudowie magnezowej lub aluminiowej. Według koreańskich źródeł zmiana stylu najpierw dotknie topowe urządzenia, jednak zostanie także zaimplementowana do tych z najniższej półki.

Samsung już podobno pracuje nad nowym designem swoich smartfonów i testuje różne materiały w fabrykach w Korei i Wietnamie. Ja mam ogromną nadzieję, że te pogłoski okażą się prawdziwe. Jeśli Samsung w przyszłym roku znowu pokaże kolejny stylistyczny klon S III i S4, to krytyka jaka na niego spadnie będzie niewyobrażalna. Zmiana designu jest więc dla Samsunga nie wyborem, ale raczej koniecznością. Fajnie by było, gdyby na wiosnę Samsung pokazał Galaxy S5 w np. magnezowej obudowie.

Źródło: ETNews


  • Marian

    Samsung od dawien dawna, stosuje metalowe obudowy w swoich telefonach segmentu niższego i średniego. Flagowe modele, wymagają więcej wyrafinowania i subtelności i „blacha” by to psuła. Ich tworzywo jest doskonałej jakości i jako użytkownik smartfonów Samsunga z najwyższej półki, byłbym srodze zawiedziony, aby w sprzęcie dla twórców, czy ludzi biznesu w kieszeniach marynarki, zadomowił się telefon w obudowie, przypominającej konserwę.

    • http://smartfan.pl Noob

      To prawda, ja jednak nie miałbym nic przeciwko np. magnezowej obudowie albo takie z włókna węglowego.