Sony-Ericsson-Xperia-Play-HDMI

Czy Sony Ericsson Xperia Play ma wyjście HDMI?

Xperia Play to dość fajny smartfonik, szczególnie dla osób, które namiętnie grają w gry. Niestety Play posiada kilka wad, a jedną z nich – jest brak możliwości gry przez port HDMI, ale czy na pewno?

Sony Ericsson Xperia Play - wyjście HDMI

Dzisiejsze smartfony możliwościami obliczeniowymi już dawno prześcignęły stare konsole, w stylu PSX, czy nawet PSX2. Niestety tym, co może doskwierać w smartfonowych konsolach – jest mały ekran. Rozwiązaniem tego problemu byłaby możliwość podłączenia smartfonu do telewizora – i grania na dużym ekranie. Szkoda tylko, że Sony Ericsson w swoim flagowym modelu przeznaczonym dla graczy, czyli Xperii Play – nie udostępnił możliwości gry na dużym telewizorze.

Dzisiaj w sieci pojawiło się jednak zdjęcie, które prawdopodobnie pokazuje podłączoną Xperię Play do telewizora. Widać na nim, że kabel został podłączony z lewej strony urządzenia, niestety w zwykłych, sklepowych wersjach – po lewej stronie urządzenia nie ma żadnych złączy, a co więcej, na płycie głównej smartfona nie ma w tym miejscu ukrytych slotów. Teorii na temat tego zdjęcia jest kilka: pierwsza – to fotomontaż, druga – ten egzemplarz może być wersją deweloperską, służącą jedynie programistom, trzecia – to poprawiona wersja Xperia Play, która wkrótce pojawi się w sklepach. Oczywiście trzecia możliwość byłaby najbardziej dla wszystkich korzystna, ale osobiście obstawiałbym pierwszą.

Źródło: SE Xperia