Ekrany Sony Xperia Z4 i Xperia Z3 – 1

Czy tak będzie wyglądać ekran w Sony Xperia Z4?

W sieci zaczyna się pojawiać coraz więcej przecieków, dotyczących nadchodzącego, nowego flagowca Sony, modelu Xperia Z4. Tym razem mamy okazję podziwiać zdjęcie, przedstawiające ekran Xperii Z4 (umieszczony obok ekranu Xperii Z3).

Ekrany Sony Xperia Z4 i Xperia Z3 - 1

Wcześniejsze plotki na temat Xperii Z4 mówiły, że smartfon zostanie wyposażony w spory, 5.5″ ekran, którego rozdzielczość to QHD. Pewnie niektórym z was się to nie spodoba, ale niniejsze zdjęcia jasno pokazują, że wyświetlacz w modelu Xperia Z4 pod względem przekątnej będzie w zasadzie taki sam, jak ten w Xperii Z3 (5.2″). Mimo wszystko jest prawie pewne, że jego rozdzielczość faktycznie wyniesie QHD.

Ekrany Sony Xperia Z4 i Xperia Z3 - 2

Zdjęcie wyświetlacza Z4 ujawnia także, że sprzęt będzie najprawdopodobniej dysponować głośnikami stereo, zamontowanymi podobnie, jak te w Xperii Z2 (małe szczeliny na górze i dole frontowego panelu). Na zdjęciach możemy też dostrzec, że Xperia Z4 będzie mieć nieco inaczej umieszczony sensor zbliżeniowy oraz natężenia światła.

Ekrany Sony Xperia Z4 i Xperia Z3 - 3

Rzecz jasna pamiętajcie, że to tylko przeciek, a w rzeczywistości Sony Xperia Z4 może wyglądać zupełnie inaczej. Prawdopodobnym momentem debiutu tego sprzętu jest styczeń, a konkretnie odbywające się w Las Vegas targi CES 2015.


 • kitsun

  Tradycyjnie zgodnie z polityką Sony z serią Z – 2 kroki do przodu, jeden do tyłu:
  + Lepszy wyświetlacz,
  – Głośniki wracają na boki
  Pewnie też minimalnie rozmiary się powiększą, żeby w Z5 głośniki wróciły na przód, a rozmiar było z czego pomniejszać.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Coś w tym niestety jest – a gabaryty smartfonów to chyba największy problem inżynierów Sony…

   • kitsun

    Szczerze mówiąc te gabaryty nie są wcale takie straszne. Natomiast są inne rzeczy nad którymi Sony musi popracować – jak przegrzewający się procesor.

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Co do przegrzewającego procka to nie tylko problem Sony, przecież w LG G3 użytkownicy też na to narzekają… Ale nie słyszałem, żeby w Xperii Z3 ten problem występował (nie liczę tutaj nagrywania 4K :) ).

     • kitsun

      Na Xperii Z2, w lecie, trzymając telefon w futerale można zapomnieć o nagrywaniu w dowolnej rozdzielczości. 1min i już przegrzany.
      Podobnie przy grach jak Real Racing potrafi zrobić się „cieplutki”.
      I uważam to za krok do tyłu, bo takich problemów nie było w Xperii Z.

     • http://smartfan.pl/ Noob

      No to faktycznie nieciekawie, ja testowałem Xpeirę Z3 i z nią takich problemów nie było, może poprawili.