Apple iPhone 5C – przedni panel

Czy tak będzie wyglądać iPhone 5C?

O tym, że Apple planuje tańszą, budżetową wersję swojego smartfona, wiemy już od dłuższego czasu. Tym razem w sieci pojawiło się jednak coś bardziej konkretnego, a mianowicie zdjęcie przedniego panelu, który podobno będzie stanowić część iPhone 5C.

Apple iPhone 5C - przedni panel

Zdjęcia pojawiły się w sieci dzięki firmie Chinese C Technology, która jest podobno jednym z podwykonawców komponentów dla Apple. Jak możecie sami zobaczyć, panel designem raczej niewiele się różni od tego z iPhone 5. Jak jednak przystało na produkt budżetowy, zmieniono materiał, który stanowi teraz tworzywo sztuczne.

Apple iPhone 5C - przedni panel, wnętrze

Jak to zwykle bywa, internet przed premierą kolejnych produktów ze stajni Apple aż huczy od plotek, nie inaczej jest i tym razem. Warto jednak zauważyć, że iPhone 5C może wcale nie być oczekiwanym, budżetowym iPhonem. Jeszcze Wam o tym nie pisałem, ale prezes Apple, Tim Cook, niedawno pojechał z wizytą do Chiń, aby odwiedzić tamtejszego, największego na świecie operatora telefonii komórkowej – China Mobile (ok. 740 milionów abonentów, zatrudnienie na poziomie 180,000 osób). Cook rozmawiał podobno z szefostwem tego giganta na temat współpracy i wdrażania w sieci smartfona iPhone. Oczywiście jest z tym duży problem, bo „Jabłuszko” nie wypuściło wersji tego smartfona z modułem łączności CDMA (a takiego standardu telefonii komórkowej używa się w Chinach). Można więc podejrzewać, że iPhone 5C będzie tak naprawdę chińskim wariantem iPhone 5, ale w wersji z CDMA.

Powyższą teorię dodatkowo potwierdza fakt, że jeden z marketingowych szefów Apple, Phil Shiller, w niedawnym wywiadzie dementował informacje na temat budżetowej wersji iPhone, mówiąc:

Pomimo wielkiej popularności budżetowych smartfonów nie będą one nigdy przyszłością produktów Apple.

Może się więc okazać, że tani iPhone to mit napędzany przez chińskich producentów podróbek. Czy tak jest faktycznie, okaże się najprawdopodobniej już jesienią tego roku.

Źródło: GSMArena