Nokia RM-1052

Czy tak będzie wyglądać następca modelu Nokia Lumia 1020?

Jeden z najlepszych na świecie kamerosmartfonów, Nokia Lumia 1020 – jest już dzisiaj dosyć leciwym sprzętem. Wypadałoby więc, aby Nokia (pod marką Microsoftu) zaprezentowała jego następcę. Na jednym z chińskich portali aukcyjnych pojawiła się właśnie seria zdjęć, na której rzekomo widać następcę 1020 – model oznaczony kodem RM-1052. Jak dokładnie wygląda ten smartfon i jaką ma specyfikację?

Nokia RM-1052

Na zdjęciach, które możecie tutaj oglądać widać smartfon, który swoim designem dość mocno przypomina Lumię 1020. Sprzęt z tyłu obudowy posiada duży, wystający moduł kamery. Co prawda ze zdjęć nie można tego określić na 100%, jednak wygląda na to, że jego obudowa została wykonana z aluminium (ze wstawką tworzywa sztucznego na dole obudowy). Widoczna tu Nokia RM-1052 jest oczywiście urządzeniem prototypowym, o czym świadczą wygrawerowane z tyłu napisy – „Własność Microsoft Mobile” oraz „Nie na sprzedaż”.

Jedno ze zdjęć w galerii zdradza także część specyfikacji urządzenia. Według niego nowa Lumia 1020 będzie posiadać 2 GB RAM, ekran 1080p oraz czterordzeniowy procesor. Wielkość ekranu to najprawdopodobniej 5″.

W przeszłości dowiadywaliśmy się już, że Nokia i Microsoft, ze względu na niespecjalną popularność Lumii 1020 – postanowili zamknąć ten projekt i nie wypuszczać jego następcy. Mam jednak wielką nadzieję, że plany zostały zrewidowane i jednak zobaczymy to urządzenie w sklepach. Swoją drogą nowa Lumia 1020 ma posiadać funkcję „3D Touch”, czyli obsługę interfejsu gestami (podobną do tej znanej z xboxowego Kinecta).