Samsung Youm – prototyp

Czy tak może wyglądać Samsung Galaxy Note 4?

Od kilku dni w internecie pojawiają się plotki, według których najnowszy phablet Samsunga, czyli niezaprezentowany jeszcze Galaxy Note 4 – ma być wyposażony w zakrzywiony ekran YOUM OLED. Oliwy do ognia dodał dzisiejszy wniosek patentowy Samsunga, który może sugerować prawdopodobny design Note 4.

Samsung Galaxy Note 4 - patent

Wniosek patentowy przedstawia koncepcyjny smartfon, który posiada zaokrąglone krawędzie ekranu. Ekran jest zakrzywiony na boki do tego stopnia, że pewne informacje można przeczytać nawet patrząc na tył obudowy tego urządzenia.

Samsung Youm - prototyp

Samsung Youm – prototyp

Samsung już w przeszłości pokazywał prototypowe urządzenia, które były wyposażone w zakrzywiony ekran YOUM OLED. Trzeba przyznać, że tego typu sprzęt wygląda naprawdę interesująco. Zakrzywiony ekran pozwala na umieszczenie z boku obudowy np. skrótów do różnych aplikacji, wyświetlenia treści wiadomości itp.

Czy plotki mogą się sprawdzić i Galaxy Note 4 będzie faktycznie wyposażony w ekran YOUM OLED? Oczywiście istnieje takie prawdopodobieństwo, jednak według mnie – są na to marne szanse. Praktycznie co roku, przed dużymi premierami Samsunga pojawiają się informacje, według których Koreańczycy pokażą coś zupełnie nowego i rewolucyjnego. Niestety jak dotąd Samsung w kwestii designu „leży i kwiczy”, a pod względem zaawansowania technologicznego – osiadł nieco na laurach. Galaxy S5, podobnie jak Galaxy S4 – nie zaskoczył. Podejrzewam, że Galaxy Note 4 będzie po prostu większą wersją Galaxy S5, wyposażoną w rysik i podrasowaną specyfikację. Wątpię, aby Samsung pokazał komercyjne urządzenie z YOUM OLED w tym roku. Moim zdaniem najwcześniejszym terminem, kiedy możemy zobaczyć tego typu sprzęt – jest dopiero przyszły rok.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Wszystko możliwe jak LG już sprzedaje komercyjnie zakrzywiony model Flex .

  Tak czy siak ja raczej nie kupię już prędko nic od Samsung z Android-TW , jeżeli już to tylko Note’4 z WP8.1 :)
  Od czasu jak mam Lumia 1520 WP8 nie widzę sensu kupowania czegoś innego z androsyfem i czekać na poprawki aktualizacje rok lub wcale nie dostać

 • Łukasz

  Trzeba sobie wbić do głowy, że te informacje podawane są celowo aby pobudzić zainteresowanie przyszłym note 4. Jesli galaxy s5 nie jest rewolucyjny to i note 4 też nie bedzie – a jedynie poprawiony względem s5 a tym bardziej n3. Tak było w zeszłym roku i tak bedzie w tym. A cena powyżej 3k na starcie, na pewno nie będzie się opłacać zakup tego sprzętu przynajmniej na początku.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Też tak mi się wydaje. Samsung w końcu na marketing wydaje krocie. Ale fajnie by było, gdyby Sammy wreszcie skończył z powtarzanym od lat schematem i wreszcie pokazał coś nowego. Póki co najlepszym w tej chwili androidowym phabletem pozostaje LG G Pro 2.

   • Łukasz

    ….LG G Pro 2 którego w Polsce nie ma i nie wiadomo czy i kiedy się pojawi??
    Korzystając z okazji Noob mam do Ciebie pytanie, czy znając politykę Samsunga dadzą dlwa note 3 perspektywie czasu (po premierze n4) nowego touchwiza czy już totalnie oleją sprawę, jak sądzisz? Bo cena n3 robi się powoli znośna dla mnie i chciałbym przed wakacjami zrobić zakup (bo nie wiem czy się na lg g3 doczekam), a w s5 ta nowa szata mi się podoba. Nie chciałbym zostać z palcem w nocniku i pozostały by tyko modyfikowane romy. Co tu zrobić:(.

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Mam świadomość, że LG G Pro 2 jest u nas niedostępny, nad czym bardzo ubolewam :( Mimo wszystko gdybym miał teraz kupować phablet, to chyba wolałbym go sprowadzić sobie z zagranicy, no ale ja już tak mam.

     Co do Note 3 to obstawiam, że dostanie nową nakładkę – prędzej czy później. Chociaż Samsung jest ostatnio dość zmienny, więc na 100% nie można być tego pewnym.

     • Łukasz

      Dzięki za opinię Noob.
      Nawiasem mówiąc premiera LG G3 jest chyba jeszcze bliżej bo na GSMarena pokazróują kolejne screeny. Fajna nakładka:). Zrób Noob jakiś news:)

     • http://smartfan.pl/ Noob

      Tak, zaraz coś postaram się skrobnąć :)