Sony i1 Honami – fake

Czy tak wygląda Sony i1 Honami?

Sony na swojej konferencji, która odbyła się kilka dni temu, zaprezentowało przerośnięty smartfon Xperia Z Ultra. Mimo wszystko jestem przekonany, że główny gwóźdź programu jest jeszcze przed nami. W internecie pojawiło się właśnie pierwsze zdjęcie, które rzekomo przedstawia kamerosmartfon Sony Xperia i1 Honami. Czy tak faktycznie wygląda ten smartfon?

Sony i1 Honami - fake

Paskudztwo, które widzicie powyżej to podobno Sony i1 Honami, czyli smartfon z dużym 1/1.6″ sensorem o imponującej rozdzielczości 20MP. Mówiąc szczerze, urządzenie nie wygląda na takie, które w swojej obudowie byłoby w stanie pomieścić tak duży sensor. Osoby, które opublikowały powyższe zdjęcie potwierdzają, że urządzenie ma 20MP kamerę, jednak na dowód nie ujawnili żadnego, przykładowego zdjęcia.

Osobiście nie wierzę, że fotografia faktycznie przedstawiam Honami. Według mnie to klasyczny przykład na fałszywy przeciek. Po pierwsze urządzenie wygląda paskudnie , po drugie, jako flesz mamy tu małą diodkę LED a nie ksenon, a po trzecie, obiektyw jak na tak zaawansowany aparat jest za mały. Oczywiście nie wykluczam, że powyższy smartfon to Honami, ale być może w roboczej obudowie. Jeśli miałbym sobie wyobrażać, jak ma wyglądać Honami, myślałbym o czymś na podobieństwo poniższych, koncepcyjnych smartfonów, które prezentują się dużo lepiej.

Sony i1 Honami - koncept

Sony i1 Honami - koncepcyjne

Opublikowana dokładnie dziesięć dni temu nieoficjalna specyfikacja Honami budzi nadzieje, że smartfon będzie tym, na co czekają chyba wszyscy wielbiciele mobilnych technologii: połączaniem doskonałego aparatu (20MP, chip Mobile BIONZ, dwa flesze (LED i ksenonowy) oraz wymienna optyka), dużej wydajności (Snapdragon 800) i nowoczesnego systemu operacyjnego (Android 4.2.2).

Na rozstrzygnięcie tego, czy Honami w ogóle istnieje będziemy musieli poczekać do jesieni, bo to właśnie wtedy ten smartfon ma zostać oficjalnie zaprezentowany.

Źródło: XperiaBlog