Apple iPhone 5S

Czy to Apple iPhone 5S?

Apple bardzo skrupulatnie utrzymywało tajemnice, dotyczące iOS 7. Całe szczęście trzymanie w ukryciu iPhone 5S, nie wychodzi gigantowi już tak dobrze. Dzięki temu możemy dzisiaj zobaczyć jedno z pierwszych zdjęć, przestawiających ten smartfon.

Apple iPhone 5S

Jeśli dzisiejszy przeciek okaże się prawdziwy, to tak naprawdę… nie ma czego oglądać. Jak możecie zobaczyć, urządzenie z zewnątrz wygląda praktycznie tak samo, jak iPhone 5. Dużo ciekawiej prezentuje się za to wnętrze smartfonu, którego podzespoły zostały dość mocno przeprojektowane.

Fotografia po lewej ujawnia nową, zmienioną płytę główną (która pasuje do tej, z poprzednich przecieków) oraz większą, 5.92Wh (1558mAh) baterię. Dla porównania, w iPhone 5 znajduje się 5.45Wh akumulator (1440mAh). Czyżby iPhone 5S miał więc wytrzymywać na jednym ładowaniu dłużej, niż iPhone 5?

Na zdjęciu widać również, że obok obiektywu kamery umieszczono flesz LED o nieco innym kształcie, niż w iPhone 5. Wygląda więc na to, że smartfon będzie teraz dysponował podwójnym fleszem LED. Poza tą zmianą, na fotografii nie zauważyłem innych “innowacji”.

Nowym smartfonem Apple zapewne zawiodą się wszystkie te osoby, które oczekiwały czegoś bardziej rewolucyjnego, chociażby pod kątem designu. Jeśli już mówimy o designie, to popatrzcie na zdjęcie po prawej stronie. Widać na nim “plecki” iPhone 5S i… odrapane z farby fragmenty obudowy (prawa krawędź). Jeśli fotografie są autentyczne, oznaczać to będzie, że Apple nie poprawiło tego, na co bardzo narzekają posiadacze iPhone 5, czyli schodzącej, czarnej farby. Mimo wszystko na ostateczny werdykt dotyczący 5S radzę poczekać do oficjalnej prezentacji tego urządzenia.

Źródło: GSMArena