Apple iPhone 6 – pokrowiec

Czy to Apple iPhone 6?

Producenci wszelkiej maści pokrowców na smartfony, to często doskonałe źródło informacji, na temat niezaprezentowanych jeszcze urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że dzięki jednemu z nich, możemy poznać wygląd iPhone 6.

Apple iPhone 6 - pokrowiec

Apple zawsze bardzo dba o to, aby jego produkty, nie pojawiały się w sieci przed oficjalną prezentacją. Całkiem jednak możliwe, że ta sztuka Apple tym razem nie wyjdzie, bo jeden z producentów pokrowców, pokazał właśnie zdjęcia iPhone 6.

Oczywiście nie mamy pewności, że to faktycznie iPhone 6. Mimo wszystko jeśli urządzenie na fotografiach to rzeczywiście nowy smartfon Apple, będzie to oznaczać, że gigant z Cupertino nie wysili się zbytnio, aby odróżnić jego design od tego, znanego nam z iPhone 5S.

Apple iPhone 6 - pokrowiec 2

Złącze audio, podobnie jak w 5S – będzie umieszczone na dole obudowy, zaraz obok grilla głośnika oraz złącza lightning. Przyciski podgłaszania i ściszania pozostaną w tym samym miejscu.

Do premiery Apple iPhone 6 pozostały jeszcze trzy lub cztery miesiące. Z informacji, jakie do tej pory pojawiły się w internecie, możemy wnioskować, że iPhone 6 będzie posiadać 4.7″ ekran o dziwacznej rozdzielczości, wynoszącej 1704 x 960 pikseli. Taka rozdzielczość, chociaż w żadnym innym smartfonie niespotykana – pozwoli na zachowanie proporcji ekranu, wynoszących 16:9.

Wewnątrz iPhone 6 znajdzie się też podobno nowy chipset, Apple A8, który przyniesie jeszcze większą oszczędność baterii oraz wsparcie dla przesyłania głosu poprzez sieć LTE. Plotki wspominają także, że powierzchnia ekranu iPhone 6 będzie powleczona szafirowym szkłem, jeszcze twardszym i odporniejszym na zarysowania, niż Gorilla Glass.

Ile z tego z tego wszystkiego okaże się prawdą? Dowiemy się dopiero podczas debiutu applowskiego smartfona.