Budżetowy Apple iPhone

Czy to budżetowy iPhone?

W sieci ukazały się zdjęcia i nagranie wideo, które podobno przedstawiają niezaprezentowanego jeszcze, budżetowego iPhone’a. Czy zdjęcia mogą być autentyczne a jeśli tak, to czego możemy się z nich dowiedzieć?

Budżetowy Apple iPhone

Na fotografiach widzimy smartfon iPhone z logo Apple. Według osób, które fotografowały urządzenie, ma ono poliwęglanową obudowę i 4″ ekran. Podobno pomimo plastikowej obudowy słuchawka sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanej, a wszystkie jej części są idealnie spasowane (zresztą jakoś w przypadku Apple nie spodziewałbym się niczego innego).

Poniżej możecie zobaczyć nawet film, na którym uwieczniono tego budżetowego iPhone’a.

Wszystko wygląda pięknie, niestety Techdy, które wypuściło te zdjęcia i film jest dobrze znanym, chińskim producentem podróbek. Techdy już nawet wprowadziło do swojej oferty smartfon, który wygląda identycznie jak ten powyższy, jednak jest wyposażony w system Android oraz czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 600 (jego cena to zaledwie 199$, czyli około 665 zł). Jaki z tego wniosek? Traktujcie powyższe zdjęcia i film bardziej jako dzieło chcącego się promować producenta podróbek, niż coś na czym faktycznie uwieczniono nowy smartfon Apple.

Swoją drogą to już nie tajemnica, że Apple pracuje nad tańszą wersją smartfona. Szczerze mówiąc dziwię się, że gigant z Cupertino tak późno się za to zabrał. Przecież rynek urządzeń budżetowych jest gigantyczny, a Apple nie wchodząc na niego traci całą rzekę pieniędzy.

Kiedy iPhone mini zostanie oficjalnie zaprezentowany? Tego w tej chwili nie wiadomo, można jednak śmiało obstawiać, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Źródło: GSMArena