LG Optimus G2

Czy to LG Optimus G2?

W sieci pojawiło się zdjęcie, które przedstawia tajemniczy, niezaprezentowany wcześniej smartfon LG. Urządzenie, które na frontowej części obudowy nie ma fizycznych przycisków, jest prawdopodobnie kolejną odsłoną Optimusa G, modelem G2.

LG Optimus G2

Niestety, na temat powyższego urządzenia póki co nie wiemy zbyt wiele. Ma to być smartfon wyposażony w najmocniejszy obecnie, mobilny chipset firmy Qualcomm, Snapdragon 800. Przeciek ujawnia także, że profil urządzenia będzie bardzo cienki i nie przekroczy 8 mm.

LG Optimus G2

Oczywiście kwestia tego, czy widoczny na zdjęciu smartfon to Optimus G2 (który ma zostać zaprezentowany w przyszłym kwartale), czy jakieś inne urządzenie, pozostaje otwarta. Niektóre źródła wskazują nawet, że może to być kolejna odsłona Nexusa – Nexus 5. Z drugiej jednak strony, niewiele na to wskazuje. Przecież Google do tej pory nigdy na firmowanych przez siebie smartfonach, nie pozwalało umieszczać z przodu loga producenta. Czy w tym przypadku może być jednak inaczej?

Przypominam, że konferencja Google I/O rozpoczyna się już 15 maja. To najprawdopodobniej właśnie tam zostanie pokazana kolejna wersja systemu Android (4.3 Jelly Bean) oraz nowe urządzenia Google. Pytanie tylko, czy firma z Mountain View pokaże Nexusa 5, czy może tylko odświeżoną wersję Nexusa 4? Niestety, bardziej prawdopodobnym scenariuszem, jest ten drugi.

Źródło: evleaks