Motorola X Phone

Czy to Motorola X Phone?

Za sprawą portalu GSMArena, w sieci pojawiło się zdjęcie, które rzekomo ukazuje androidowy smartfon Motoroli i Google – model X Phone. Co wiemy na jego temat?

Motorola X Phone

Powyższy render do redakcji GSMArena, przesłał anonimowy informator. Oczywiście, tego typu „przecieki” wiążą się z ogromnym ryzykiem, że nadesłany materiał jest efektem graficznych uzdolnień jakiegoś internauty, radzę więc traktować go z przymrużeniem oka.

Osoba, która przesłała zdjęcie, jest podobno blisko związana z grupą, pracującą nad X Phone. Według niej, urządzenie ma mieć bardzo mocną specyfikację, opartą o czterordzeniowy chipset Snapdragon 800 (cztery 2.3 GHz rdzenie Krait 400 i grafika Adreno 330), system Android 4.2 oraz 4,000 mAh baterię. Według informatora, Motorola i Google nie chcą uczestniczyć w pogoni, za wyświetlaczem z największą rozdzielczością, dlatego X Phone będzie wyposażony w 4.7-calowy ekran HD (1280 x 768 pikseli). Smartfon dodatkowo ma być wodoszczelny (certyfikat IP57) oraz posiadać szkło ochronne Gorilla Glass 3.

Według przecieku, słuchawka zostanie oficjalnie zaprezentowana na konferencji Google I/O, 15 maja. Całkiem możliwe, że do tego czasu Google i Motorola doposażą swój smartfon w jeszcze nowszą wersję systemu Android, Key Lime Pie.

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie cała informacja brzmi trochę jak bajka. Jakoś nie chce mi się wierzyć, aby Google i Motorola miały zastosować ultrawydajny chipset Snapdragon 800, wraz z kiepskim (jak na dzisiejsze standardy) ekranem o rozdzielczości HD. Jeśli o mnie chodzi, to powyższą informację traktuję raczej jako mało prawdopodobną. Z drugiej jednak strony, jestem bardzo ciekawy, czy Google 15 maja faktycznie zaprezentuje swój nowy smartfon i czy będzie nim X Phone od Motoroli.

Źródło: GSMArena


  • Nazir

    Jestem ciekawy co pokaże Google i jaki będzie nowy Nexus bo jestem bardzo zainteresowany zakupem