Nexus 7 drugiej generacji – tył

Czy to Nexus 7 kolejnej generacji?

Google na 24 lipca zapowiedziało konferencję, na której zobaczymy nową odsłonę systemu Android – 4.3 Jelly Bean. Wraz z kolejną wersją Andka pojawią się najprawdopodobniej nowe sprzęty – smartfon Motorola Moto X oraz tablet Nexus 7 drugiej generacji.

Nexus 7 drugiej generacji - tył

Drugi ze sprzętów, czyli odświeżony Nexus 7, możecie oglądać na zdjęciach i wideo w niniejszym artykule. Na fotografiach widać wyprodukowane przez ASUS’a urządzenie z 7″ ekranem LCD Full HD oraz dwiema kamerami – 5MP z tyłu i 1.2MP z przodu. Z przecieku wiemy także, że wewnątrz tabletu znajdzie się SoC Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 oraz 4000mAh bateria.

Urządzenie, które tu widzicie ma podobno aż 4GB pamięci DDR3L RAM. Szczerze mówiąc jest to dość dziwna pojemność, bo system Android, który jest 32-bitowym OS’em, nie obsługuje jeszcze wielkości większych, niż 3GB. Nie zdziwcie się więc, jeśli Nexus 7 będzie de facto zaopatrzony „tylko” w 2GB RAM’u.

Chyba nikogo nie zaskoczę jeśli powiem, że do sprzedaży trafią 16 i 32GB warianty pamięciowe. Oczywiście nowy Nexus 7 będzie oparty o Android w wersji 4.3 Jelly Bean.

To jednak nie wszystko co dla Was mam. Zaledwie wczoraj w sieci pojawiła się tabela cenowa nowego Nexusa. Dzięki niej dowiadujemy się, że 16GB wariant (tylko z Wi-Fi) ma kosztować 229$ (ok. 750 zł), natomiast wersja z 32GB pamięcią to koszt rzędu 269$ (ok. 880 zł). Niestety nie wiadomo, czy podane ceny obejmują podatek i marżę sprzedawcy, czy są tylko kosztem jaki ponosi dystrybutor zamawiając nowego Nexusa 7 od producenta. Mimo wszystko Google raczej dba o to, aby ich produkty były dostępne w przystępnych cenach, więc nie spodziewajcie się zbyt znaczących wahań w podanych wyżej kwotach.

Źródło: AndroidCentral


  • dd

    Wspaniała wiadomość! W kóńcu! :)