Faked Nexus 5 photo

Czy to pierwsze zdjęcie Nexusa 5? Niestety nie, to fake

Portal PhoneArena w swoim dziale z newsami chwali się, że zdobył pierwsze zdjęcie, prezentujące kolejny smartfon Google, Nexus 5. Jak się jednak okazuje, osoba, która wysłała tę „sensacyjną” informację do portalu, sfałszowała zdjęcie. Ten tekst umieszczam ku przestrodze, aby nie wierzyć we wszystko, co napiszą w sieci.

Faked Nexus 5 photo

Faked Nexus 5 photo

Niestety, ktoś umyślnie zrobił redaktorów portalu PhoneArena w konia, przerabiając zdjęcie rosyjskiego smartfona CAESAR A9600 na Nexusa 5. Spryciarz wymazał przycisk Home i zamiast niego wstawił piękne, gustowne logo Nexusa. Przeróbka ma żenujący poziom, o czym możecie się sami przekonać, porównując obydwa zdjęcia.

CAESAR A9600

CAESAR A9600

Znalezienie zdjęcia źródłowego zajęło mi dosłownie 5 minut, dlatego tym bardziej się dziwię, że tak znany portal, jak PhoneArena umieszcza fake, nie weryfikując go uprzednio. Oczywiście do zdjęcia została dorobiona specyfikacja, którą również można włożyć między bajki. Jak wspomniałem na początku, ten tekst jest ku przestrodze, aby nie wierzyć we wszystko, co nam serwują.

Źródło: PhoneArena