Samsung Galaxy Note III

Czy to Samsung Galaxy Note III? (aktualizacja)

Na temat Samsunga Galaxy Note III plotek i przecieków jest coraz więcej. Tym razem możemy zobaczyć zdjęcia, które rzekomo przedstawiają prototypowy egzemplarz tego urządzenia.

Samsung Galaxy Note III

Na fotografiach widzimy smartfon z ogromnym ekranem, otoczonym po bokach przez cienką ramkę (udowadnia ona, że na zdjęciach nie uwieczniono np. Galaxy Mega 6.3, którego ramka jest dość szeroka). Oprócz wyświetlacza można tu także zobaczyć obudowę, która jak na koreańskiego producenta, jest dość kanciasta.

Oczywiście jak przystało na tego typu przeciek, zdjęcia są delikatnie mówiąc fatalnej jakości. Możemy jednak zobaczyć na nich dobrze znany z innych urządzeń Samsunga, przycisk Home oraz dwa przyciski dotykowe: Wstecz i Menu.

Z informacji, które dotarły do nas do tej pory wiadomo, że Note III będzie najprawdopodobniej wyposażony w 5.99″ ekran Full HD Super AMOLED, 13MP kamerę, chipset Qualcomm Snapdragon 800 lub Exynos 5 Octa oraz oczywiście rysik S Pen i najnowszy system Android.

Niestety nikt nie zna jeszcze oficjalnej daty premiery Note III. Z nieoficjalnych informacji wiemy jednak, że nastąpi ona najprawdopodobniej na berlińskich targach IFA 2013, które odbędą się we wrześniu. Nie zdziwię się jednak, jeśli Samsung, chcąc skupić na swoim produkcie całą uwagę – zaprezentuje go jeszcze przed IFA 2013, np. pod koniec sierpnia. Mam nadzieję, że wkrótce w sieci pojawi się więcej zdjęć Note III, obrazujących nam dokładniej, jak będzie wyglądać ten gigantyczny smartfon.

Aktualizacja: W internecie pojawiła się kolejna fotografia, która rzekomo miała przedstawiać Galaxy Note III (widać ją poniżej). Tym razem jednak wraz z Note III sfotografowano także inne urządzenia (Nokię 1212 oraz Galaxy S4 mini). To właśnie dzięki temu redaktorzy portalu GSMArena wykryli całą mistyfikację.

Pomiary wszystkich obiektów na zdjęciu wykazały, że przekątna wyświetlacza rzekomego Note III, wynosi 6.3″, czyli tyle samo, co oficjalnie zaprezentowanego już jakiś czas temu Galaxy Mega 6.3. Wszystko wskazuje więc na to, że jakiś mało zdolny internauta zadał sobie trud i stworzył fałszywe zdjęcia Note III (wykorzystując w tym celu edytor graficzny, lub prototyp Mega 6.3). Reasumując dodam tylko, że widoczne tu fotografie można uznać za nieprawdziwe, a nam pozostaje czekanie na prawdziwego Samsunga Galaxy Note III.

Samsung Galaxy Note III - fake

Źródło: SamMobile, GSMArena