Samsung Galaxy S5 mini – 2

Czy to Samsung Galaxy S5 mini?

Dzięki anonimowemu internaucie, portal SamMobile dotarł do zdjęć, przedstawiających miniaturową wersję Samsunga Galaxy S5, model Galaxy S5 mini. Jak sami możecie dostrzec na fotografiach, smartfon wygląda bardzo podobnie do Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 mini - 1

Faktura tylnej obudowy to te samo, kropkowane tworzywo sztuczne, co w Galaxy S5. Jeśli fotografie okażą się prawdziwe, to w Galaxy S5 mini znajdzie się także miejsce na pulsomierz. Zdziwiło mnie, że wersja „mini” Galaxy S5, będzie też mieć czytnik linii papilarnych. Według mnie to bardzo dobrze, że Samsung nie „wykastrował” S5 mini z tej przydatnej (chociaż jeszcze niedopracowanej) funkcji.

Samsung Galaxy S5 mini - 2

Jedno ze zdjęć ujawnia nawet, że Galaxy S5 mini będzie tak samo jak Galaxy S5, smartfonem wodoszczelnym. Widać tu charakterystyczną, gumową uszczelkę, podklejoną pod tylną klapkę urządzenia.

Samsung Galaxy S5 mini - 3

Co ze specyfikacją? Galaxy S5 mini będzie najprawdopodobniej posiadał 4.5″ ekran 720p oraz 8 Mpix kamerę. Osoba, która wysłała zdjęcia twierdzi, że S5 mini dostanie od Samsunga nowy, niezaprezentowany jeszcze chipset, Exynos 3 Quad (Exynos 3470). Ma on się składać z czterech 1.4 GHz rdzeni oraz grafiki Mali-400 MP4. W kwestii pamięci operacyjnej, zostanie tu zamontowane 1.5 GB RAM-u.

Mimo wszystko pamiętajcie, że fotografie mogą być nieprawdziwe. Pewną rzeczą, która budzi wątpliwości, jest brak zaślepki chroniącej przed wodą port USB. Mimo wszystko uważam, że Samsung prędzej czy później faktycznie pokaże Galaxy S5 mini. Takie sprzęty zawsze się Koreańczykom dobrze sprzedawały, nie ma więc powodu, aby Samsung nie skorzystał z kolejnej okazji do zarobku.

Aktualizacja (10.VI.2014): No i mamy kolejne zdjęcia, przedstawiające Galaxy S5 mini, a dodatkowo pojawiła się nieco dokładniejsza specyfikacja tego smartfona.

Oprócz wcześniej uprawnionych danych technicznych wiemy teraz, że S5 mini działa na bazie systemu Android 4.4.2 KitKat (z najnowszą nakładką TouchWiz UX), posiada ochronne szkło Gorilla Glass 3, łączność LTE, Bluetooth 4.0, NFC, port IR oraz GPS z GLONASS. 4.5-calowy ekran w urządzeniu ma być wyprodukowany w technologii Super AMOLED. Jego chipset Exynos 4 Quad składa się z kolei z czterech rdzeni Cortex-A7 @ 1.4 GHz. W kwestii pamięci na dane, ma jej tu być 16 GB (czytnik kart microSD też będzie dostępny). Warto dodać, że z przodu smartfona zamontowano 2.1 Mpix kamerę.

Co więcej, znamy też wynik jaki Galaxy S5 mini osiąga w AnTuTu 4. Jeśli wierzyć tym informacjom, smartfon osiągnął w benchmarku wynik 18,405 punktów, czyli nieco więcej niż HTC One mini 2 i mniej niż Motorola Moto X. Smartfon oficjalnie zadebiutuje najprawdopodobniej już 12 czerwca, wraz z serią tabletów Galaxy Tab S.


 • Dobry Ziom

  18,405 pkt w Antutu? To przecież Mój Samsung S4 Mini Duos na Andku 4.2.2 osiąga 19,532 pkt :)

  • http://smartfan.pl/ Noob

   To prawda, szału nie ma, pamiętajmy jednak, że sprzęt zapewne nie działał na finalnym sofcie.

 • Dobry Ziom

  Dual sim będzie? wiadomo coś?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Póki co nic na ten temat nie wiadomo niestety.