Sony Xperia SP

Czy to Sony Xperia SP?

Sony Xperia SP w najróżniejszych przeciekach przewija się praktycznie od początku tego roku. Tym razem w internecie pojawił się render, który rzekomo prezentuje właśnie ten smartfon.

Sony Xperia SP

Smartfon zobrazowany na renderze, wygląda bardzo podobnie do urządzenia, które mogliśmy oglądać już podczas wcześniejszych przecieków. Słuchawka swoim designem potwierdza linię produktów, prezentowanych przez Sony w tym roku (m.in. kanciaste kształty Xperii Z).

Co w tej chwili wiemy na temat specyfikacji modelu SP? Smartfon ma na swoim pokładzie mieć dwurdzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon S4 Pro MSM8960T, o taktowaniu 1.7 GHz, GPU Adreno 320, 4.6-calowy ekran HD 720p, 8 MP aparat z przetwornikiem Exmor RS oraz (na frontowej części) kamerkę do wideorozmów. Jako pamięć użytkownika ma tu służyć 8 GB ROM, którego pojemność można dodatkowo rozszerzyć kartą microSD.

Po specyfikacji wnioskuję, że Xperia SP to smartfon ze średniej półki cenowej. Jego oficjalna prezentacja nastąpi najprawdopodobniej 18 marca. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, czy urządzenie zawita także do Polski i jaka będzie jego cena.

Źródło: GSMArena