Xiaomi Redmi Note 2 – tył

Czy to Xiaomi Redmi Note 2?

Oryginalny Xiaomi Redmi Note robi się już w tej chwili „trochę stary”, więc możemy być pewni, że chiński producent już pracuje nad następcą swojego pierwszego phabletu. W sieci właśnie pojawiło się zdjęcie, które podobno przedstawia model Redmi Note 2. Wraz z fotografią poznaliśmy też kilka szczegółów dotyczących jego specyfikacji i ceny.

Xiaomi Redmi Note 2 - tył

Wielbiciele marki Xiaomi już pewnie sami zauważyli, że sprzęt z powyższego zdjęcia pod względem designu różni się znacznie od Redmi Note. Jaką specyfikacją ma dysponować Redmi Note 2?

Według napływających informacji, sprzęt ma być oparty o 64-bitowy chip Qualcomm Snapdragon 615 (z ośmioma rdzeniami), 5.5″ ekran 1080p, 2 GB RAM, slot na dwie karty SIM oraz 3500 mAh baterię.  W Note 2 znajdzie się także miejsce na 13 MP kamerę.

Niestety, ale fotografia powyżej zdradza nam, że obok obiektywu kamery najprawdopodobniej nie widnieje napis 13 MP, tylko 8 MP. O co więc chodzi? Tego niestety nie wiadomo – wychodzi więc na to, że albo zdjęcie jest fałszywe, albo podana specyfikacja (lub obydwie te rzeczy).

Mimo wszystko jako dobrą informację mogę podać, że Xiaomi Redmi Note 2 ma kosztować zaledwie 1499 juanów, czyli ok. 815 zł. Naturalnie z potwierdzeniem tych wszystkich informacji będziemy musieli poczekać do oficjalnej prezentacji tego sprzętu.