Sony Xperia Z3

Czy właśnie poznaliśmy specyfikację Sony Xperia Z4?

Xperia Z3 została tak naprawdę zaprezentowana zaledwie nieco ponad miesiąc temu, a już teraz pojawiła się pierwsza plotka, mówiąca o jego następcy – modelu Xperia Z4.

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3

Informacja o Xperii Z4 wypłynęła z dość wiarygodnego źródła, które wcześniej, jeszcze przed oficjalną premierą, mówiło o debiucie tabletu Xperia Z3 Tablet Compact. Ten fakt dodaje więc przeciekowi dużo większy kaliber. Co więc wiemy o Z4?

Jeśli dane się potwierdzą, Xperia Z4 będzie prawdziwym monstrum. Smartfon ma mieć 5.5″ ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), nowy, zakrzywiony sensor kamery o 20.7 MPix rozdzielczości oraz 64-bitowy chipset Snapdragon 810, z ośmioma rdzeniami o taktowaniu 2.8 GHz. Pamięci RAM w Z4 ma być aż 4 GB, natomiast pamięci wewnętrznej ma być co najmniej 32 GB. Jak przystało na najwyższe standardy – Xperia Z4 ma dysponować LTE Cat. 6 (pozwalające na ściąganie danych z prędkością do 300 Mbps) oraz Bluetooth 4.1.

Dzięki przeciekowi dowiadujemy się także, iż Sony ma odejść od swojej dotychczasowej polityki, zakładającej wypuszczanie dwóch flagowych smartfonów w roku. W 2015 roku ma zadebiutować Xperia Z4, która jednak na następcę będzie już musiała poczekać dłużej, bo do 2016 roku.

Tajemniczy informator zdementował też plotki dotyczące modelu Xperia Z3X, które jakiś czas temu pojawiło się w bazach danych niektórych benchmarków. Według źródła – taki smartfon nigdy nie pojawi się w sklepach, bo po prostu nie istnieje.