DaVinci Nibbio

DaVinci Nibbio – tablety z dwoma systemami (Android i Ubuntu)

Włoska firma DaVinci Mobile Technology ruszyła z przedsprzedażą swojego nowego tabletu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że urządzenie ma na swoim pokładzie dwa systemy – Android oraz Ubuntu.

DaVinci Nibbio

Pamiętacie prezentację mobilnego systemu Ubuntu, która odbyła się na początku stycznia? Okazuje się, że włoska firma DaVinci już uruchomiła przedsprzedaż swoich dwóch, nowych tabletów z tym OS. Pierwszy z nich, Nibbio 3G – ma 10.1-calowy ekran HD IPS, 2 GB RAM, czterordzeniowy chipset Samsung Exynos o taktowaniu 1.4 GHz oraz 32 GB pamięci wewnętrznej (plus slot na karty microSD). Zasilanie stanowi tu dość małe, 5,400 mAh ogniwo.

Drugi tablet, Nibbio Full-HD – ma taką samą specyfikację, co poprzednik, jednak zastosowany w nim ekran ma rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli. Nie znajdziemy tu także modułu 3G.

Co najważniejsze – obydwa tablety obsługują tzw. dual-boot, co to oznacza? Że mają zainstalowane dwa systemy operacyjne i podczas startu urządzenia, możemy sobie wybrać, na którym OS chcemy aktualnie pracować. Do wyboru jest Android 4.0 Ice Cream Sandwich oraz Ubuntu 12.04.

DaVinci ustaliło cenę tabletów na 373 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę około 1550 zł. Pierwsze dostawy sprzętu przewidziano na 14 marca.

Źródło: Engadget