HTC Desire 200

Desire 200 – nowa budżetówka od HTC

Wygląda na to, że HTC już wkrótce wzbogaci swoją ofertę o kolejny, budżetowy smartfon – Desire 200. W sieci, jeszcze przed oficjalną premierą ukazała się jego wideorecenzja. Czego możemy się z niej dowiedzieć o tym nowym urządzeniu?

HTC Desire 200

Jeśli spojrzycie na Desire 200, to zapewne skojarzy się on Wam z flagowcem HTC, modelem One. Tajwański producent ewidentnie wzorował Desire 200 na tym smartfonie. Kształt obudowy, grill głośnika, charakterystyczne logo – wszystkie te elementy zostały zaczerpnięte z One. Jeśli chodzi o tył, smartfon wygląda zupełnie jak inny, budżetowy produkt tej firmy, a mianowicie Desire C.

Wewnątrz Desire 200 znajdziemy 3.5″ ekran LCD o rozdzielczości 320×480 pikseli, 1GHz procesor, 512MB RAM (bardzo mało nawet jak na budżetowca), 4GB pamięci wewnętrznej, slot na microSD oraz akumulator o pojemności wynoszącej zawrotne 1,400mAh. Co bardzo mnie zdziwiło, smartfon testowany na wideo działał pod kontrolą systemu Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Nie sądzę jednak, że tajwański producent strzeli sobie samobója i wypuści Desire 200 z tak starą wersją „Andka”. Nieoficjalnie przetestowany smartfon jest najprawdopodobniej egzemplarzem przedprodukcyjnym. Jestem pewien, że w sklepach urządzenie pojawi się z co najmniej Androidem 4.1 Jelly Bean.

Jeśli powyższa specyfikacja faktycznie się potwierdzi, Desire 200 będzie słabym konkurentem m.in. dla Samsunga Galaxy Young S6310, który dysponuje nieco mocniejszymi „bebechami”. Mam nadzieję, że HTC do czasu wejścia Desire 200 do sklepów, jeszcze trochę go doszlifuje, aby stał się nieco bardziej konkurencyjny. Co do daty premiery i ceny tego urządzenia, to niestety w tej chwili nic na ten temat nie wiadomo.

Źródło: YouTube