Samsung-Galaxy-S-ICS-0

Dlaczego Galaxy S i Tab 7.0 nie dostaną ICS?

Samsung wydał oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia, dlaczego smartfon Galaxy S i tablet Galaxy Tab 7.0 nie dostaną aktualizacji do Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Samsung Galaxy S

O tym, że Galaxy S i Tab 7.0 nie dostaną ICS, wiedzieliśmy już od momentu, gdy Samsung kilka dni temu opublikował listę urządzeń, które będą objęte aktualizacją. Pewnie wielu z Was zastanawiało się, dlaczego Galaxy S i Tab 7.0 nie dostaną upgrade, skoro np. taki Galaxy S sprzętowo jest zbliżony do Nexus S (który już dostał ICS).

Według Samsunga – wszystkiemu winna jest nakładka na system TouchWiz. Koreański producent twierdzi, iż TouchWiz w połączeniu z systemem Android 4.0, nie będzie działać płynnie na „przestarzałym” hardware Galaxy S i Tab 7.0. Spytacie pewnie – dlaczego Samsung nie zrezygnuje z TouchWiz i nie wypuści ICS bez tej nakładki? Niestety, nie zezwala na to polityka firmy – więc posiadacze Galaxy S i Tab 7.0 mogą się definitywnie pożegnać z oficjalnym ICS.

Przypominam jednak, że na produkty Samsunga z OS Android powstaje cała masa nieoficjalnego oprogramowania. Galaxy S już w tej chwili doczekał się „gotowanego” ROMu z Ice Cream Sandwich na pokładzie, który działa naprawdę świetnie (nie licząc kilku, mało znaczących „bugów”). O wspomnianym ROMie piszą m.in. nasi forumowicze – chętnych do testów zapraszam TUTAJ.

Źródło: GSMArena