LG Nexus 5 – kamera

Dlaczego LG Nexus 5 ma taki duży obiektyw kamery? Nareszcie znamy odpowiedź

Pewnie większość z Was, w tym i ja zastanawiało się, po jakie licho Google i LG wyposażyło Nexusa 5 w aż tak duży obiektyw kamery, który tak naprawdę nie ma żadnego wpływu na jakość wykonywanych zdjęć? Okazuje się jednak, że dookoła kamery w pierścieniu okalającym wizjer sensora zamontowano magnes. Po co?

LG Nexus 5 - kamera

Google to bardzo sprytna korporacja, która nie bez powodu jest uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm, wprowadzających w życie bardzo ciekawe i nowatorskie rozwiązania. Osobiście aż do dzisiaj myślałem, że tak duże szkiełko obiektywu kamery Nexusa 5, służy tak naprawdę wyłącznie jako estetyczny detal, niemający nic wspólnego z funkcjonalnością. W pewnym momencie byłem nawet zdania, że ten obiektyw jest tak naprawdę chwytem marketingowym, aby osoby spoglądające na kamerę Nexusa 5 myślały, że siedzi w nim naprawdę fenomenalny aparat.

Okazuje się jednak, że ta duża, czarna otoczka obiektywu, to tak naprawdę magnes. Jego zadanie jest proste – podtrzymywać doczepiane, dedykowane obiektywy do kamerki Nexusa 5. Dzięki takiemu rozwiązaniu do smartfona możemy doczepić np. obiektyw makro lub szerokokątny – i mieć jeszcze więcej frajdy z wykonywania nim fotografii.

LG Nexus 5 - doczepiany magnetyczny obiektyw

LG Nexus 5 – doczepiany magnetyczny obiektyw

W różnych sklepach internetowych już od dawna można znaleźć doczepiane, magnetyczne obiektywy dla smartfonów. Warto jednak przed ich zakupem spytać sprzedawcy, czy oferowany przez niego produkt faktycznie zmieści się w magnetycznym pierścieniu Nexusa 5. Poniżej prezentuję Wam dodatkowo galerię zdjęć, na których widać przykładowe zdjęcia wykonane za pomocą takiego obiektywu.

Źródło


  • Zaparty

    Gdzie kupic?

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Chyba jedynie Amazon albo eBay pozostaje.